Afyonkarahisar’da Miniklere Hayvan Sevisi Anlatıldı

29 Mayıs 2014 Perşembe 17:59
Bu haber 80224 kez okundu

Afyonkarahisar Hayvan Haklarını Koruma Derneği (AFHAYDER) üyeleri, kentte ziyaret ettikleri bir kreşte miniklere hayvan sevgisinin önemini anlatan bir etkinlik düzenlendi.Gerçekleştirilen etkinlikte miniklere hayvanlarla ilgili çeşitli eğitici...

Afyonkarahisar’da Miniklere Hayvan Sevisi Anlatıldı

Afyonkarahisar Hayvan Haklarını Koruma Derneği (AFHAYDER) üyeleri, kentte ziyaret ettikleri bir kreşte miniklere hayvan sevgisinin önemini anlatan bir etkinlik düzenlendi.
Gerçekleştirilen etkinlikte miniklere hayvanlarla ilgili çeşitli eğitici kitaplar hediye eden dernek üyeleri, ayrıca kitapların içeriği hakkında miniklere tek tek bilgiler verdiler. Etkinliğin ardından bir açıklama yapan Dernek Başkanı Mustafa Küçükilhan, etkinlikteki amaçlarının çocuklara hayvan sevgisini aşılamak olduğunu söyledi. Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı Türk Ulusal Ajansının Desteklediği Grundtvig Projesi kapsamında yapılan faaliyetin toplumun tüm katmanlarına yayılması için faaliyetlerin belirli aralıklarla devam edeceğini kaydeden Küçükilhan, “Vatandaşlarımızın da harekete geçerek çevremizdeki canlılarla onlara zarar vermeden yaşayabileceğimizin topluma anlatılması gerekiyor. Bunun için de öncelikle çocuklarımızı bilinçlendirmemiz gerekiyor” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x