Başkan Akbay’dan Miraç Kandili Mesajı

25 Mayıs 2014 Pazar 17:05
Bu haber 79900 kez okundu

AĞRI (İHA) – Ağrı’nın Patnos Belediye Başkanı Cem Afşin Akbay, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.Başkan Akbay, 25 Mayıs Pazar gününü 26 Mayıs Pazartesi gününe bağlayan gecenin mübarek 'Miraç Kandili' olduğunu hatırlatarak,...

Başkan Akbay’dan Miraç Kandili Mesajı

AĞRI (İHA) – Ağrı’nın Patnos Belediye Başkanı Cem Afşin Akbay, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Başkan Akbay, 25 Mayıs Pazar gününü 26 Mayıs Pazartesi gününe bağlayan gecenin mübarek 'Miraç Kandili' olduğunu hatırlatarak, kelime olarak 'İsra'nın geceleyin yürüme, gece yolculuğu yapmak, 'Miraç'ın ise yükseğe çıkmak veya yükselmek anlamlarına geldiğini ifade etti. Başkan Akbay, "Miraç'ın özünde her türlü kötülükten arınma, insanlığın yararına değerler üretme, fedakarlık, paylaşma ve sorumluluk vardır. Böyle mübarek gün ve gecelerin eriştiği manaları ihmal etmeksizin değerlendirmek gerekir" dedi.
Miraç'ın esas armağanının namaz olduğunu da dile getiren Başkan Akbay, insanoğluna hakikat noktasında özellikle de Miraç'ta bahşedilmiş olan 5 vakit namazın ehemmiyetine binaen insanların günde 5 kez Miraç yaptığını kaydetti. Başkan Akbay, "Bu Miraç'ın da insanlık adına, memleketimiz adına huzurlara, hizmetlere ve güzelliklere vesile olmasını temenni ederek; Patnos’lu hemşehrilerimin, tüm Türkiye'nin ve tüm insanlığın Miraç Kandili'ni tebrik ederim" ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x