Hijyen Eğitiminde Son Tarih 5 Temmuz 2014

29 Mayıs 2014 Perşembe 12:52
Bu haber 77791 kez okundu

Geçen yıl yürürlüğe giren Hijyen Eğitimi Yönetmeliği kapsamında eğitim almak isteyenler için verilen süre 5 Temmuz 2014 tarihinde sona eriyor.Konuyla ilgili bilgi veren Aksaray Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun, “Bilindiği...

Hijyen Eğitiminde Son Tarih 5 Temmuz 2014

Geçen yıl yürürlüğe giren Hijyen Eğitimi Yönetmeliği kapsamında eğitim almak isteyenler için verilen süre 5 Temmuz 2014 tarihinde sona eriyor.
Konuyla ilgili bilgi veren Aksaray Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun, “Bilindiği üzere 5 Temmuz 2013 tarihinde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından müştereken çıkartılan “Hijyen Eğitimi Yönetmeliği” ile; gıda üretim ve perakende işyerleri başta olmak üzere, çeşitli sıhhi ve gayrisıhhi işyerlerinde çalışanların portör muayeneleri ve tetkiklerinin yapılmayıp, bunun yerine çalışanların hijyen eğitimi alması gerektiği ve yönetmelik kapsamında bulunan iş yeri sahipleri ve işletenlerin 5 Temmuz 2014 tarihine kadar çalışanlarının eğitim almalarını sağlamakla yükümlü oldukları hükmü getirildi. Yönetmelikte belirtilen iş kollarında çalışan kişilerin 5 Temmuz 2014 tarihine kadar hijyen eğitimi alması zorunludur. İş yeri sahipleri ve işletenleri, çalışanlarının hijyen eğitimi almasından ve belgeli olarak çalıştırılmasından birinci derecede sorumludur. Bizzat çalışmaları durumunda ise iş yeri sahipleri ve işletenleri de bu eğitimi almaya mecburdur” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x