Tersakan Irmaği'na ‘koku’ Pankartı Açtı

24 Mayıs 2014 Cumartesi 16:27
Bu haber 79986 kez okundu

Amasya’da yaşayan Musa Itır, evinin ve sahibi olduğu turizm işletmesinin yanından geçen Tersakan Irmağı'ndan yayıldığını öne sürdüğü atık kokusundan duyduğu şikayeti ırmağın üzerine açtığı pankartla göz önüne serdi.Irmağın...

Tersakan Irmaği'na ‘koku’ Pankartı Açtı

Amasya’da yaşayan Musa Itır, evinin ve sahibi olduğu turizm işletmesinin yanından geçen Tersakan Irmağı'ndan yayıldığını öne sürdüğü atık kokusundan duyduğu şikayeti ırmağın üzerine açtığı pankartla göz önüne serdi.
Irmağın Suluova’dan itibaren il merkezine doğru akan kısmında deşarj edilen hayvansal atıklardan dolayı etrafa koku yayıldığını öne sürüp tepki amacıyla astığı pankartların üzerine ‘Amasya ayağa’, ‘Tersakan katilleri’ diye yazı yazdıran 72 yaşındaki Itır, “Bunun sebebi hayvan besicileri, hayvan kesicileri ve fabrika atıklarıdır. Benim çocukluğumda burada çamaşır yıkanırdı. Su içilebilecek kadar temizdi. 5 çeşit balık yaşardı. Şimdi su yılanı, su tosbağası bile yok” dedi.
Bu yıl su seviyesinin azalmasıyla kokunun da arttığına ve yeni açtığı iş yerine gelen müşterilerinin kokudan rahatsız olduklarına değinen Itır, “Sayın Başbakanımız bu görüntüyü görsün, solusun ‘kapatın’, ‘önlem alın’ derdi’” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x