Üniversiteliler Borabay Gölü’nü Temizledi

29 Mayıs 2014 Perşembe 15:31
Bu haber 78942 kez okundu

Amasya Üniversitesi Dağcılık Arama Kurtarma ve Toplum Gönüllüleri Kulübü üyeleri, Borabay Gölü çevresinde temizlik yaptılar.Duyarsız insanların atmış oldukları atıkları toplama ve zarar verilen çevreyi düzenleme etkinliğini öğrencilerin...

Üniversiteliler Borabay Gölü’nü Temizledi

Amasya Üniversitesi Dağcılık Arama Kurtarma ve Toplum Gönüllüleri Kulübü üyeleri, Borabay Gölü çevresinde temizlik yaptılar.
Duyarsız insanların atmış oldukları atıkları toplama ve zarar verilen çevreyi düzenleme etkinliğini öğrencilerin gayretiyle verimli bir şekilde tamamladıklarını belirten Öğretim Görevlisi İsmail Yolcu, “Borabay Orman İşletme Şefi Jülide Saday'ın yardımıyla bölgeyi incelemekle işe başladık. Akabinde ulaşılamayan riskli bölgelerde dağcılık grubu uzun çubuklarla ve eldivenler giyerek temizlik yaptılar. Risksiz bölgelerde ise Toplum Gönüllüleri Grubu temizlik yaptı. Ortaya çıkan atığı yanımızda getirdiğimiz çöp poşetlerine koyduk ve poşetleri de belli bir noktada görevlilere teslim ettik” dedi.
Gölün içerisinin de görevlendirilen bir ekiple su bisikleti yardımıyla temizlendiğini anlatan Yolcu, kuş yuvalarının da gözden geçirildiğini kaydetti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x