Altındağ Caddesi’nde Yıkım Var

29 Mayıs 2014 Perşembe 17:23
Bu haber 81552 kez okundu

Altındağ Belediyesi Gecekondu ve Sosyal Konutlar Şube Müdürlüğü, yıkım çalışmalarını Atıf Bey Mahallesi’nde sürdürdü.Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve ekibi, göreve geldiği günden itibaren Altındağ’da 30 binden fazla...

Altındağ Caddesi’nde Yıkım Var

Altındağ Belediyesi Gecekondu ve Sosyal Konutlar Şube Müdürlüğü, yıkım çalışmalarını Atıf Bey Mahallesi’nde sürdürdü.
Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve ekibi, göreve geldiği günden itibaren Altındağ’da 30 binden fazla gecekondu yıkarak, harabe yapıları birer birer ortadan kaldırıyor. Altındağ Belediyesi Gecekondu ve Sosyal Konutlar Şube Müdürlüğü, yıkım çalışmalarını Atıf Bey Mahallesi’nde sürdürdü. Altındağ Belediyesi, Gökçenefe Konutları’nın bulunduğu bölgede 35 kaçak yapının daha yıkımını gerçekleştirerek kentsel dönüşüm adına önemli bir engeli daha geride bıraktı. Altındağ Caddesi üzerinde bulunan ve kaçak konumda olan 4 katlı 15 ticaret alanının yıkımı da bugün gerçekleştirildi. Başkan Tiryaki, bu bölgede Göçkenefe Konutları’nın 2. etabının gerçekleştirileceğini kaydetti.
“SAĞLIKLI YAŞAM ALANLARI AMAÇLIYORUZ”
Başkan Tiryaki, dönüşümün zihinlerde gerçekleşmesi gerektiğini belirterek yıkımların ilk yıllardaki kadar zorlu olmadığını, artık her mahalleden vatandaşların yıkım talep ettiğini de sözlerine ekledi. Toplu konut, park, okul, hastane ve spor alanlarına büyük önem verdiklerini söyleyen Tiryaki, bu bölgeleri işgal eden harabe yapıların yıkılacağını ifade etti. Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla birlikte Altındağ’ın her geçen gün daha fazla değer kazandığının da altını çizen Tiryaki, “Bu harabe ve kimisi terk edilmiş gecekondularda ahlaka uygun olmayan her türlü duruma rastlamak mümkün. Çocuklarımızın hayatı buralarda kararmasın. Amacımız onlara sağlıklı yaşam alanları sunmak” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x