Avrasya Üniversitesi ‘’girişimcilik’’ Konferanslarına Devam Ediyor

04 Nisan 2014 Cuma 14:13
Bu haber 79209 kez okundu

Avrasya Üniversitesi Girişimcilik konulu konferanslarına bölge illerinde devam ediyor.Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği ‘’Bilim Şenliği’’ programı çerçevesinde Girişimcilik konulu konferans yapıldı. Konferansa...

Avrasya Üniversitesi ‘’girişimcilik’’ Konferanslarına Devam Ediyor

Avrasya Üniversitesi Girişimcilik konulu konferanslarına bölge illerinde devam ediyor.
Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği ‘’Bilim Şenliği’’ programı çerçevesinde Girişimcilik konulu konferans yapıldı. Konferansa Avrasya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Osman Sirkeci konuşmacı olarak katıldı. Artvin Ahmet Hamdi Tanpınar Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe ilin ve bölgenin idari amirleri okul müdürleri ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Etkinlikte konuşan Sirkeci, “Artvin, konu eğitim olduğunda hep lider rol oynamıştır, buda bizi çok mutlu ediyor. Sizler zor ama güzel coğrafyanın mükemmel insanlarısınız. Bu coğrafya size çalışmayı başarmayı öğretti. Bu işi çok iyi yapıyorsunuz, eğitime verdiğiniz önemden dolayı sizleri kutluyorum. Şunu da hep aklımızda tutalım şu an sadece ülke içinde başarı yetmez dünyada başarı sağlamalıyız. Sorgulayan araştıran katılımcılığa önem veren bireyler öğrenciler olmalısınız. Sizler öğretileni sadece ezberleyen olursanız dünyanın gelişmiş ülkeleriyle yarışmamız mümkün olmaz. Biz Avrasya Üniversitesi’nde Harvard usulü eğitimden bahsettiğimizde insanlar yanlış yorumlamış olabilir. Evet bizde Harvard gibi eğitim verdiğimizi düşünüyoruz. Biz hocalar öğrencilerden öğrenmeyi de seviyoruz. Öğrenci sınıfta sadece öğrenici değil aynı zamanda öğretici de olmalı. Burada çay çöpünden parfüm, sabun yapmayı planlayan projelendiren öğretmenler öğrenciler gördüm bu beni çok mutlu etti. Artık ülkemiz almayı değil hep satmayı düşünmeli. Daha ileri bir ekonomi daha refah bir ülke için bu şart. Buraya katılan tüm öğretmenlerimizi ve değerli öğrencilerini kutluyorum” dedi.
Programın sonunda Girişimcilik konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz ise etkinliğe katkısından dolayı Yrd.Doç. Dr. Osman Sirkeci’ye plaket ve çiçek takdim etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x