Antandros Gün Işina Çikiyor Sergisi

29 Mayıs 2014 Perşembe 17:46
Bu haber 81440 kez okundu

Balıkesir’in Edremit ilçesindeki efsanevi Kaz Dağları’nın antik zenginliği olan tarihi Antandros Kenti, fotoğraf sergisi ile beğeniye sunulacak.Fotoğraf sanatçısı Firdevs Sayılan’ın Antandros fotoğrafları 3 Haziran 2014 Salı günü...

Antandros Gün Işina Çikiyor Sergisi

Balıkesir’in Edremit ilçesindeki efsanevi Kaz Dağları’nın antik zenginliği olan tarihi Antandros Kenti, fotoğraf sergisi ile beğeniye sunulacak.
Fotoğraf sanatçısı Firdevs Sayılan’ın Antandros fotoğrafları 3 Haziran 2014 Salı günü Edremit A. Sıdıka Erke Etnografya Müzesi’nde sergilenecek. Edremit Belediyesi ve Antandros Derneği tarafından kazı çalışmaları devam eden Kaz Dağları’nın ve Kuzey Ege’nin tarihi antik kenti Antandros’ta (AFİAP) sanat tarihçisi ve fotoğraf sanatçısı Firdevs Sayılan tarafından çekilen fotoğraflardan oluşan sergi 3 Haziran 2014 Salı günü A. Sıdıka Erke Etnografya Müzesi’nde açılacak. Kazı çalışmalarının devam ettiği tarihi Antandos antik kentinde ki çalışmaları yakından takip eden ünlü fotoğraf sanatçısının eserleri müzede bir hafta boyunca ziyarete açık kalacak. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, ortaya çıkan bulgular ile antik kentin geçmişinin M.Ö. 8. Yüzyıla kadar uzandığını belirterek, “1989-1995 yılları arasında aralıklarla sürdürülen Müze kurtarma kazılarında ele geçen eserler Bursa Arkeoloji Müzesi’nde sergilenmektedir. Ege Üniversitesi Klasik Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi Prof.Dr.Gürcan Polat ve ekibi 2001 yılından bu yana, farklı alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir. Bu çalışmalar sırasında değerli fotoğraf sanatçısı Firdevs Sayılan çekilen fotoğraflar ile antik Antandros’u bir kez daha beğeniye sunacağız” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x