Eğitim Bir-sen Batman Şube Başkanı Özperk'ten Gündeme İlişkin Açıklama

29 Mayıs 2014 Perşembe 14:49
Bu haber 79383 kez okundu

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Batman Şube Başkanı Şafi Özperk son günlerde bölgede yaşanan gelişmeler ve eylemlere ilişkin basın açıklaması yaptı.Barış süreci ile bölgede yakalanan huzur ikliminin bozulacağına dair...

Eğitim Bir-sen Batman Şube Başkanı Özperk'ten Gündeme İlişkin Açıklama

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Batman Şube Başkanı Şafi Özperk son günlerde bölgede yaşanan gelişmeler ve eylemlere ilişkin basın açıklaması yaptı.
Barış süreci ile bölgede yakalanan huzur ikliminin bozulacağına dair son gelişmelerin kaygı verici bir boyuta ulaştığını belirten Şafi Özperk, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yaşanan olaylar ile, Mardin’in Dargeçit ilçesinde yaşanan saldırı ve henüz çocuk yaştaki insanlarının dağa kaldırılması gibi olayların, bölge insanın yaşadığı acıların yeniden yaşanacağına yönelik kaygıların oluşmasına neden olduğunu söyledi. Bölgede yakalanan huzur iklimini kimsenin bozmaya hakkı olmadığını sorumluluk sahibi herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini ifade eden Özperk, "Telafisi olmayacak acıların yeniden yaşanmaması için kimin elinden ne geliyorsa bunu esirgememesi gerektiğini düşünüyoruz. Ağustos ayında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini etkilemek için Kürtleri harekete geçirmeye ve buradan bir fayda elde etmeye çalışan tuzu kuru batıda yaşayan çatışma nedir, acı nedir bilmeyenlerin oyununa kimsenin gelmemesi gerektiğini, yeterince insanımızı bu çatışmalarda kaybettiğimizi yeni insan kayıpları ve acılarına kimsenin dayanamayacağı bir noktada olduğumuzu sorumluluk sahibi herkesin görmesi ve buna göre siyaset üretmesi gerektiğini düşünüyoruz ve herkesi aklıselime davet ediyoruz" dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x