Mcdonald’s 18 Bin Öğrenciyi Göz Taramasından Geçirdi

27 Mayıs 2014 Salı 18:12
Bu haber 79261 kez okundu

Batman’da McDonald’s Çocuk Vakfı’nın GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın koordinasyonuyla hayata geçirdiği ‘Sağlıklı Göz ve Eğitimde Başarı Projesi’, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Gaziantep, Adıyaman’ın ardından...

Mcdonald’s 18 Bin Öğrenciyi Göz Taramasından Geçirdi

Batman’da McDonald’s Çocuk Vakfı’nın GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın koordinasyonuyla hayata geçirdiği ‘Sağlıklı Göz ve Eğitimde Başarı Projesi’, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Gaziantep, Adıyaman’ın ardından Batman’da start aldı.
Batman Kültür İlkokulu’nda yapılan göz taramasını Batman Vali Vekili Mustafa Adil Tekeli, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, İl Sağlık Müdürü Doktor İhsan Bodakçi, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Hakan Pamukçu, Batman Bölge Devlet Hastanesi yöneticisi Dr. İdris Yıldırım, McDonald’s Çocuk Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dilek Dölek Başarır yerinde izledi. Projeye ilişkin açıklamada bulunan McDonald’s Çocuk Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dilek Başarır, "Bilindiği gibi, göz kusurları, derecesi ne kadar küçük olursa olsun, çocuklarımızın hayat kalitesini ve eğitimlerini olumsuz etkiliyor. Çeşitli sebeplerle göz tetkik ve tedavisinin ihmali, çocuklarımızın sorunlarına çare bulunmasını engelliyor. Ne yazık ki, bazen basit bir tedavinin iyileştirebileceği sağlık sorunu, ihmal edilirse çok büyük boyutlara ulaşabiliyor. Bu doğrultuda, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Gaziantep, Adıyaman ve son olarak Batman’da ortaklaşa yürüttüğümüz ‘Sağlıklı Göz ve Eğitimde Başarı Projesi’ altı öğretim yılı boyunca altı ilimizde toplam olarak 120 bin ilköğretim öğrencisine ulaştı. Göz taramasından geçirilerek, göz kusuru tespit edilen çocuklarımızın gerekli tedaviyi almaları sağlandı" dedi.
Konuşmasının ardından küçük yaştaki çocuklar göz taramasından geçirildi.
Batman genelinde 18 bin öğrencinin göz taramasından geçtiği kaydedildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x