İstanbul'un Fethi'nin 561'inci Yılı

29 Mayıs 2014 Perşembe 18:54
Bu haber 49629 kez okundu

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, İstanbul'un Fethi'nin 561'inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.Başkan Yağcı, İstanbul’un Fethi ile Orta Çağ'ın sonu, Yeni Çağ'ın başlangıcı olmakla birlikte aynı zamanda medeniyet...

İstanbul'un Fethi'nin 561'inci Yılı

Sponsor Reklamlar

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, İstanbul'un Fethi'nin 561'inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Başkan Yağcı, İstanbul’un Fethi ile Orta Çağ'ın sonu, Yeni Çağ'ın başlangıcı olmakla birlikte aynı zamanda medeniyet çağının da açıldığını belirtti. İstanbul'un, önemine binaen birçok devirde başşehir ve başkent olduğunu kaydeden Başkan Selim Yağcı, mesajında şunları aktardı:
''İstanbul Fethi'nin önemine binaen söylenen en değerli ve en güzel söz Peygamber Efendimizin, 'İstanbul muhakkak fetholunacaktır. Bunu gerçekleştirecek ordunun kumandanı ne mutlu kumandan ve askeri ne mutlu askerdir' sözüdür. Bu kutlu fetihle birlikte insanlık medeniyet görmüş, farklı dil, ırk ve dinden insanların nasıl bir arada huzur ve adaletle yaşayabileceği anlaşılmıştır. İstanbul adeta 6 asrı aşkın dünyaya hak ve adalet dağıtan devlet anlayışının sigortası ve merkezi olmuştur. Geçtiğimiz günlerde, büyük bir coşku ve mutluluk içinde kutladığımız Bilecik'in fethi ile birlikte İstanbul'un Fethi de bizlere ikinci bir bayramı yaşatmıştır. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz süre içinde İnşallah bu fetih ruhu ve fetih kutlamaları kıyamete kadar sürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, birçok medeniyete yüzyıllar boyu ev sahipliği ve başkentlik yapan İstanbul’un kutlu Fatih'i, Fatih Sultan Mehmet Han ve kahraman ecdadımızı ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x