Yht Hattında Hırsızlık Olayları Devam Ediyor

29 Mayıs 2014 Perşembe 17:39
Bu haber 78963 kez okundu

Bilecik ili sınırları içindeki Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattındaki soygunlara bir yenisi daha eklenirken, yaşanan olayla ilgili 3 kişi yakalanarak gözaltına alındı.Alınan bilgilere göre; Eskişehir-İstanbul hattındaki Bilecik-Bozüyük arasında...

Yht Hattında Hırsızlık Olayları Devam Ediyor

Bilecik ili sınırları içindeki Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattındaki soygunlara bir yenisi daha eklenirken, yaşanan olayla ilgili 3 kişi yakalanarak gözaltına alındı.
Alınan bilgilere göre; Eskişehir-İstanbul hattındaki Bilecik-Bozüyük arasında bulunun Başköy yakınlarındaki 20-21-22’nci bölge tünellerinde enerji nakil hattı kablolarını balta ile kesilmesi üzerine Bilecik İl Jandarma Komutanılığı ekipleri inceleme ve soruşturma başlattı. Yapılan çalışmalar sonucu, hırsızlık olayını gerçekleştirdiğini belirlenen E. Z. (17) ve H. Ö. (19) yakalanarak gözaltına alındı. Jandarma ekiplerinin yapmış olduğu incelemeler sonucu çalınan enerji nakil kablolarının şüpheliler tarafından bir hurdacıya satıldığı tespit edildi. Dün gece jandarma ekiplerinin yapmış olduğu operasyon sonucu Bilecik’te hurdacılık yapan M. E.'nin (29) evinde, çalınan malzemeleri ele geçirdi. Sorguları tamamlanan şüpheliler E. Z. ve H. Ö. hırsızlık suçundan, hurdacı M. E. ise ve hırsızlık malı satın almak suçundan adliyeye sevk edildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x