Bitlis’te Kadınlar El Emeği Göz Nuru Ürünlerini Sergilediler

29 Mayıs 2014 Perşembe 09:25
Bu haber 78502 kez okundu

Bitlis’in Tatvan İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından 50 kurstan 250 kursiyerin yaklaşık bir yıllık çalışmalarıyla hazırlanan el emeği göz nuru ürünleri düzenlenen yılsonu sergisiyle görücüye çıkarıldı.Tatvan Halk Eğitim...

Bitlis’te Kadınlar El Emeği Göz Nuru Ürünlerini Sergilediler

Bitlis’in Tatvan İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından 50 kurstan 250 kursiyerin yaklaşık bir yıllık çalışmalarıyla hazırlanan el emeği göz nuru ürünleri düzenlenen yılsonu sergisiyle görücüye çıkarıldı.
Tatvan Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen yılsonu etkinliğinde kursiyerler yıl boyunca yaptıkları el işi ve çeyizlik ürünlerini sergilediler. Yoğun katılımın olduğu yılsonu sergisi 3 gün boyunca açık kalacak.
Tatvan Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen yılsonu etkinliğinin bu yılda düzenlediğini belirten Tatvan Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Fuat İlkılıç, bu yıl ki sergide 250 kursiyerin yıl boyunca yaptığı yapmış olduğu 5 bin ürünün yer aldığını söyledi. Yılsonu sergisinin halk eğitim merkezinde 3 gün boyunca devam edeceğini kaydeden İlkılıç, herkesi sergisi ziyaret etmeye davet etti.
Kursiyerler ise yıl boyunca yaptıkları el emeği göz nuru ürünleri sayesinde aile bütçelerine katkı sunabildikleri için mutlu olduklarını ifade ettiler.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x