Hayvanseverler, Tepebaşı Hayvan Barınağı'nda İncelemelerde Bulundular

27 Mayıs 2014 Salı 11:18
Bu haber 80229 kez okundu

Burdur Hayvan Dostları Derneği üyeleri, Eskişehir programı kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Tepebaşı Hayvan Barınağı’nı gezdi.Türkiye’ye örnek olan hayvan barınağını gezen Burdur Hayvan Dostları...

Hayvanseverler, Tepebaşı Hayvan Barınağı'nda İncelemelerde Bulundular

Burdur Hayvan Dostları Derneği üyeleri, Eskişehir programı kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Tepebaşı Hayvan Barınağı’nı gezdi.
Türkiye’ye örnek olan hayvan barınağını gezen Burdur Hayvan Dostları Derneği Başkanı Aysel Turan ve hayvanseverler, Tepebaşı Hayvan Barınağı’nı ile ilgili bilgiler aldı. Turan, "Tepebaşı Hayvan Barınağı, Türkiye’ye örnek olmalı" dedi.
Barınaktaki hayvanların kendilerini hapishanedeymiş gibi hissetmediğini belirten Turan, "Kedi evleri, köpek kulübeleri, özürlü hayvanların ayrı bölümleri, kuşlar, tavşanlar, atlara ayrılan özel bölümler var. En güzeli ise insanlar burayı ziyaret ediyorlar. Aileler çocukları ile burada vakit geçirebiliyor. Burdur Belediyesi Hayvan Barınağı’nda yaptığımız çalışmaları anlattık. Veteriner hekimlerden buradaki çalışmalar hakkında bilgiler aldık. Verimli bir inceleme gezisi oldu" dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x