Çan'da Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışması Yapıldı
banner66

Çan'da Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışması Yapıldı

15 Nisan 2014 Salı 09:20
Bu haber 1054 kez okundu

Çanakkale’nin Çan ilçesinde, Erenler Avcılık ve Atıcılık Derneği tarafından bu yıl birincisi düzenlenen Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışması Paşaköy merasında yapıldı. Yarışmaya Türkiye’nin değişik il ve ilçelerinden avcılar...

Çan'da Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışması Yapıldı

Sponsor Reklamlar

Çanakkale’nin Çan ilçesinde, Erenler Avcılık ve Atıcılık Derneği tarafından bu yıl birincisi düzenlenen Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışması Paşaköy merasında yapıldı. Yarışmaya Türkiye’nin değişik il ve ilçelerinden avcılar büyük ilgi gösterdi.
Çan Erenler Avcılık ve Atıcılık Derneği Başkanı Serdar Filiz, “Yarışmamıza İngiliz ırkı genç ve yetişkin kategorisi yanı sıra Alman ırklarını da koyarak üç kategoride yarışma yaptık. Bu yarışmada köpeğin fermayı, yani kuşu belli bir sürede bulmasının yanı sıra, sahibiyle uyumuna göre değerlendirdik. Yarışmada ayrıca köpeğin koşma stili, burun yani koku alma duyusu değerlendirildi. Bu yarışmada fermayı bulması da önemli unsurlardan biri. En çabuk fermayı bulan köpekte değerlendirmelerde puan artısına sahip oldu” dedi.
Türkiye’nin değişik bölgelerinden 65 köpeğin katıldığını da söyleyen Filiz, “Bu yarışmada İngiliz yetişkinler 1.Abdurrahman Özoğul-Şef (GÖNEN) 2.Cemil Uzunçakır-Nero (BANDIRMA) 3.Erhan Durmaz-Lera (ÇAN) İngiliz Gençler 1.Hasan Direk-Atlas (ÇAN) 2.Mesut Çalık-Poker (BİGA) 3.Nihat Uz-Tora (ÇAN) Alman Irkları 1.Nedim Çakmak-Cek (ÇAN) 2.Kamil Pamuk-Tim (ÇAN) 3.Abdurrahman Şenkal-Afri (ÇAN) isimli arkadaşlar ve köpekleri dereceye girdiler” dedi. Dereceye giren köpekler köpek maması ve kupa ile ödüllendirildi.

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Beytullah Sezgin 4 ay önce yorumlandı

Ben bir tane av köpeği sahiplenmek istiyorum erkek0537 297 4407 hayırlı cumalar Bu da telefon numaram

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Beytullah Sezgin 4 ay önce yorumlandı

Ben bir tane av köpeği sahiplenmek istiyorum

0 Kişi beğendi.