Çankiri Belediyesi'ne Ait Hayvan Ambulansı Hizmete Girdi

30 Nisan 2014 Çarşamba 10:53
Bu haber 80956 kez okundu

Çankırı Belediyesi tarafından hizmete sunulan Hayvan Ambulansında yaralı bir kaz yavrusu tedavi edildi.Geçtiğimiz haftalarda faaliyete geçen Çankırı Belediyesi Sokak Hayvanları ve Rehabilitasyon Aracı, hayvanların hayatlarını kurtarıyor....

Çankiri Belediyesi'ne Ait Hayvan Ambulansı Hizmete Girdi

Çankırı Belediyesi tarafından hizmete sunulan Hayvan Ambulansında yaralı bir kaz yavrusu tedavi edildi.
Geçtiğimiz haftalarda faaliyete geçen Çankırı Belediyesi Sokak Hayvanları ve Rehabilitasyon Aracı, hayvanların hayatlarını kurtarıyor. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan bir kaz yavrusu Çankırı Belediyesi ekipleri tarafından tedavi edildi.
Çankırı Merkez Cumhuriyet Mahallesi'nde bir vatandaşa ait olan kaz yavrusunun yaralığı olduğu ihbarı üzerine harekete geçen Belediye Hayvan Rehabilitasyon Merkezi ekipleri hayvan ambulansı ile birlikte kurtarma operasyonuna başladı. Sol bacağında ve sol kanadında kas ve deride kesik yarasından dolayı kanaması olan kaz yavrusuna belediye veteriner hekimi müdahale etti. Yavrunun bir kaz günlük olup, yaralanma nedeninin ise yumurtadan çıkması esnasında, yumurta kabuklarının sol bacağında ve sol kanadında kesiklerin oluşmasından kaynaklandığı belirtildi.
Yaralı hayvan, tedavisinin ardından sahibine teslim edildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x