Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri Tamamlandı

29 Mayıs 2014 Perşembe 11:03
Bu haber 80730 kez okundu

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri tamamlandı.Seminerde İhracat Mevzuatı, Dahilde ve Hariçte İşleme Rejimleri, İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları, Türk Ürünlerinin Yurtdışında Markalaşması,...

Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri Tamamlandı

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri tamamlandı.
Seminerde İhracat Mevzuatı, Dahilde ve Hariçte İşleme Rejimleri, İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları, Türk Ürünlerinin Yurtdışında Markalaşması, Türk Malı İmajının Yerleştirilmesi ve TURQUALITY’nin Desteklenmesi ile Yurt Dışı Birim, Marka, Tanıtım ve Tasarım Destekleri, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi, Pazar, Araştırması ve Pazara Giriş Desteği, Çevre Maliyetlerinin Desteklenmesi, Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesi, Ülke Masaları, Pazar Araştırması ve Döviz Kazandırıcı Hizmetler konuları ele alındı.
Seminere katılanların ilgiyle dinlediği konuşmacılar, katılımcıların konular hakkındaki soruları da yanıtladılar. Seminerin son bölümünde konuşan Düzce TSO Genel Sekreteri Tuncay Yüksel, Düzce’nin 2023 vizyonuna katkıda bulunmak, üyelerin ihracatlarını geliştirmek ve yeni pazarlar kazandırmak adına oda olarak eğitim ve AR-GE çalışmalarına hız verdiklerini ifade etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x