Eskrim’de Düzce’nin Adı Duyulacak

29 Mayıs 2014 Perşembe 13:11
Bu haber 77864 kez okundu

Antalya’nın Alanya ilçesinde düzenlenen 2014 Uluslararası Eskrim Çocuk Kupası’na katılan Armelit Eskrim Kulübü oyunları ilk defa katıldıkları turnuvada çeyrek finale kadar yükselerek geleceğe umut saçtı.Armelit Eskrim Kulübü Alanya’da...

Eskrim’de Düzce’nin Adı Duyulacak

Antalya’nın Alanya ilçesinde düzenlenen 2014 Uluslararası Eskrim Çocuk Kupası’na katılan Armelit Eskrim Kulübü oyunları ilk defa katıldıkları turnuvada çeyrek finale kadar yükselerek geleceğe umut saçtı.
Armelit Eskrim Kulübü Alanya’da düzenlenen Uluslararası Eskrim Çocuk Kupası’na katılarak ilk defa Düzce’nin adını eskrim branşında duyurdu. Uluslararası Eskrim Çocuk Kupası, 9 ülkeden 25'i yabancı 835 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. Türkiye Eskrim Federasyonunun faaliyet programı çerçevesinde düzenlenen kupa müsabakaları, Düzce’yi temsil eden Armelit Eskrim Spor Kulübü sporcuları çeyrek finale kadar yükselme başarısı gösterdi.
Armelit Spor Kulübünü başarısından dolayı tebrik eden Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, “Kısıtlı imkanlarla böyle bir başarıyı aldıklarından dolayı çok mutluyum. Artık Düzce’de eskrim sporunun olduğunu gösterdiler. Biz de elimizden gelen tüm yardımı önümüzdeki seneden itibaren yapacağız” ifadelerinde bulundu.
Armelit Eskrim Spor Kulübü, 6 Haziran 2014 tarihinde Çanakkale’de gerçekleştirilecek olan Türkiye Eskrim Şampiyonasında 9 sporcu ile Düzce’yi temsil edecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x