Eskişehir’de Fetih Yürüyüşü

29 Mayıs 2014 Perşembe 21:35
Bu haber 85105 kez okundu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir Odunpazarı İlçe Teşkilatı'nın düzenlediği ‘29 Mayıs Fetih Günü’ yürüyüşü, Mehter Takımı eşliğinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.Hamamyolu Caddesi'nden başlayan ve Tepebaşı...

Eskişehir’de Fetih Yürüyüşü

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir Odunpazarı İlçe Teşkilatı'nın düzenlediği ‘29 Mayıs Fetih Günü’ yürüyüşü, Mehter Takımı eşliğinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
Hamamyolu Caddesi'nden başlayan ve Tepebaşı Belediyesi önünde sona eren yürüyüşe MHP Odunpazarı İlçe Başkanı Serdar Ulucan, Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Engin Şahan, Ülkücü İşçiler Derneği Eskişehir Şube Başkanı Ayhan Uçkun ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yürüyüşün sonunda bir açıklama yapan İstanbul’un fethinin Türk ve İslam tarihindeki önemine dikkat çeken Başkan Ulucan, Türk tarihinde Mayıs ve Ağustos aylarının ayrı bir yeri vardır. Bu aylar Türk milleti için sevinç, gurur ve iftihar aylarıdır. Fetih, bir zulmün, bir haksızlığın, bir yanlışlığın ortadan kaldırılması için adalet ve güç sahibi bir milletten veya ülkeden mazlumların yardım istemesi ile o zulmün, haksızlığın, yanlışlığın ortadan kaldırılmasıdır. Fetihten sonra fethedilen yerin halkının mal, can, inanç, kültür değerlerini serbestçe yaşamalarıdır ki, İstanbul’un fethi tıpkı böyledir. İstanbul’un fethinin 561’inci yıldönümünü kutluyor, bu eşsiz güzellikte dünya şehrini bizlere miras bırakan Fatih Sultan Mehmet ile aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x