Fındık üreticisi kazanacak!

12 Eylül 2017 Salı 10:35
Bu haber 74438 kez okundu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, fındık üreticisinin unutulduğunu belirterek, "CHP iktidarında borsa, lisanslı depoculuk, bütün sorunları çözeceğim. Kim kazanacak? Karadeniz’in fındık üreticisi kazanacak" dedi.

Fındık üreticisi kazanacak!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin 94’üncü Kuruluş Yıldönümü’nde Parti Meclisi Toplantısı’nda konuştu. Kılıçdaroğlu, konuşmasında fındık üreticilerinin sorunlarına da değindi.

Fındık üreticisi unutuldu!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasında fındık üreticisinin yanında olduklarını belirterek; "Fiskobirlik ne zaman kuruldu biliyor musunuz değerli arkadaşlarım? Mustafa Kemal Atatürk ölmeden önce 1938’de kuruldu, Haziran’ında kuruldu. Şimdi Fiskobirlik’e bakın neredeyse tamamen unutuldu. Çünkü fındık üreticisi unutuldu. Fındık Karadeniz için nedir? Stratejik üründür. Çünkü başka bir geliri yo, tek geliri fındık. Eğer siz fındıkta hak ettiği ücreti ödeyemezseniz, taban ücreti ödeyemezsiniz, bu adam neyle geçinecek, çoluk çocuğunu nasıl askere gönderecek, okula nasıl gönderecek, çocuklarını üniversiteye nasıl gönderecek? Sigorta primini ödeyecek nasıl ödeyecek? Diyorsunuz “Türkiye kalkındı” güzel, ben de biliyorum Türkiye kalkındı. Yüzde 3 kalkındı, 5 kalkındı güzel. İyi de bu kalkınmadan niye bu köylüye, bu fındık üreticisine pay vermiyorsunuz, bunun günahı ne? Tek günahları var onu da söyleyeyim, iktidara oy verdiler. Oy verdiler. Onlar da diyorlar ki, sırtına binsek, ağzındaki lokmayı da alsak gene bize oy verecekler. Bu tuzağa hiçbir Karadenizlinin düşmemesi lazım. Ha biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak ben buradan açık ve net söylüyorum, namus sözü veriyorum namus sözü, ilk 4 yılda bütün dünyada fındık fiyatını sadece ve sadece Türkiye belirleyecektir. Borsa, lisanslı depoculuk, bütün sorunları çözeceğim. Kim kazanacak? Karadeniz’in fındık üreticisi kazanacak. Kim kazanacak? Türkiye kazanacak." dedi. Haber Merkezi


Yorum Gönder

@name x