Öğrencilerden Huzurevi Ziyareti

29 Mayıs 2014 Perşembe 16:36
Bu haber 82470 kez okundu

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Nizip Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü 1. sınıf öğrencileri, "Topluma Hizmet Uygulamaları" projesi çerçevesinde Nizip Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fahri Dağı'nın denetim...

Öğrencilerden Huzurevi Ziyareti

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Nizip Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü 1. sınıf öğrencileri, "Topluma Hizmet Uygulamaları" projesi çerçevesinde Nizip Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fahri Dağı'nın denetim ve gözetiminde Nizip'te yeni açılan Huzurevini ziyaret etti.
Proje yürütücüsü öğretim üyesi ve öğrenci grubu, huzurevinde misafir olarak kalan 53 konukla yakından ilgilenerek yanlarında getirdikleri çam sakızı çoban armağanı hediyeleri dağıttılar. Büyüklerin ellerini öpen öğretim üyesi ve öğrenciler, onlardan hayır duası istedi.
İnsanların sadece et ve kemikten meydana gelmediğini ruh dünyasının da en az madde kadar değerli olduğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Fahri Dağı, insanların ruhlarının ise manevi öğelerle doldurulabileceğini söyledi.
Ayrıca ecdadına sahip çıkmayan toplumların uzun süre ayakta kalmalarının mümkün olmadığını vurgulayan Yrd. Doç. Dr. Dağı, Türk milletinin en büyük gücünün toplumsal dayanışma olduğunu dile getirdi.
Yrd. Doç. Dr. Dağı, projeyi uygulama fırsatı veren Gaziantep Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun'a, Nizip Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özaslan'a ve sosyal bir tesisi Nizip'e kazandıran tüm yetkililere teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x