Artvin'deki sel ve heyelan

25 Ağustos 2015 Salı 21:15
Bu haber 51369 kez okundu

ARTVİN (AA) - Artvin Valisi Kemal Cirit, selden etkilenen Hopa ve Arhavi ilçelerine akşam saatlerinden itibaren elektrik verilmeye başlandığını bildirdi.Cirit, AA Muhabirine yaptığı açıklamada, sel ve heyelan nedeniyle her iki ilçede de yeraltı...

Artvin'deki sel ve heyelan

Sponsor Reklamlar

ARTVİN (AA) - Artvin Valisi Kemal Cirit, selden etkilenen Hopa ve Arhavi ilçelerine akşam saatlerinden itibaren elektrik verilmeye başlandığını bildirdi.

Cirit, AA Muhabirine yaptığı açıklamada, sel ve heyelan nedeniyle her iki ilçede de yeraltı kabloları ile enerji nakil hatlarında arızaların oluştuğunu anımsatarak, "Selin ardından ekiplerimiz çalışmalarına en kısa sürede başladı. Aralıksız olarak yapılan çalışmalar beklenenden çok daha kısa bir zamanda sonuç verdi. Selden etkilenen Hopa ve Arhavi ilçelerine akşam saatlerinden itibaren elektrik enerjisi verilmeye başlandı" diye konuştu.

Hopa'nın yüzde 80'nine elektrik verilmesine rağmen bazı köylerde kesintilerin devam ettiğine işaret eden Cirit, yarından itibaren personel sayısının artırılarak bu sorunun da çözüleceğini kaydetti.

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x