Kabalak Satarak Çocuklarini Okutuyorlar

27 Mayıs 2014 Salı 11:40
Bu haber 79895 kez okundu

Giresun’un Güce ilçesinde Mehmet ve Fatma Sarıkaya çifti çocuklarının eğitimi ve evlerinin geçimi ilçe pazarlarında kabalak satıyor.Mehmet Sarıkaya (40) yaptığı açıklamada, her yıl Mayıs ve Haziran aylarında yaylalardan topladıkları...

Kabalak Satarak Çocuklarini Okutuyorlar

Giresun’un Güce ilçesinde Mehmet ve Fatma Sarıkaya çifti çocuklarının eğitimi ve evlerinin geçimi ilçe pazarlarında kabalak satıyor.
Mehmet Sarıkaya (40) yaptığı açıklamada, her yıl Mayıs ve Haziran aylarında yaylalardan topladıkları Kabalakları satarak gelir elde ettiklerini söyledi. Kabalakları Tirebolu ilçesine bağlı Yaşmaklı Ağaçbaşı Yaylası’ndan getirdiğini belirten Sarıkaya, ”Her yıl Mayıs ve Haziran aylarında sadece yaylalarda yetişen Kabalakları toplayarak ilçe pazarlarında kilosunu 1 TL’den satarak aile geçimine katkıda bulunuyoruz. Kabalak satarak kazandığımız parayla 3 tane öğrencimizin eğitim masraflarını karşılıyoruz. Alın teri parası kazanmak insana ayrı bir zevk veriyor. Yöremizde yetişen buna benzer daha çok bitkiler var. Yöre halkı olarak bunları değerlendirmeliyiz. Eşimle birlikte bir birimize destek vererek bu işi yapmaya başladıktan sonra iyi para kazandık ve kazandığımız paralarla çocuklarımızın eğitimine de büyük katkımız oldu” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x