Gümüşhane’de Konut Satışlarında Artış

26 Mayıs 2014 Pazartesi 10:30
Bu haber 51708 kez okundu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Gümüşhane'de konut satışı yılın ilk 4 ayında önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14 oranında arttı.Kurumun yayınladığı istatistik verilerine göre 2013 yılının Ocak, Şubat,...

Gümüşhane’de Konut Satışlarında Artış

Sponsor Reklamlar

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Gümüşhane'de konut satışı yılın ilk 4 ayında önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14 oranında arttı.
Kurumun yayınladığı istatistik verilerine göre 2013 yılının Ocak, Şubat, Mart ve Nisan ayında 166 konutun satıldığı Gümüşhane'de bu rakam 2014 yılının aynı döneminde 189 olarak gerçekleşti.
EN FAZLA YENİ KONUT ALINIYOR
İstatistiklere göre Ocak-Nisan döneminde 102 konutun satışı ilk kez gerçekleştirilirken, 87 konut ta ikinci el satış kapsamında yer aldı. Bir önceki yıla göre ilk konut satışında yüzde 23 artış, ikinci el konut satışında ise yüzde 5'lik bir artış yaşandı.
BANKA KREDİSİ ORANI YÜZDE 16
Konutların satın alınmasında ise banka kredisi oranının bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 49'luk bir düşüşle gerçekleştiği anlaşılırken, toplam satılan konut sayısındaki banka kredisi oranının yüzde 16 olduğu, geri kalan kısmın kooperatif ve nakit alım şeklinde olduğu belirlendi.

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x