Kürtün’de Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü Düzenlendi

27 Mayıs 2014 Salı 11:03
Bu haber 80869 kez okundu

Sağlık Bakanlığı’nın 2014 yılını “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı” ilan etmesi nedeniyle Gümüşhane Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kürtün ilçesinde “Sağlık ve Belediye Çalışanları ile Yürüyoruz” etkinliği düzenlendi.İlçe...

Kürtün’de Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü Düzenlendi

Sağlık Bakanlığı’nın 2014 yılını “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı” ilan etmesi nedeniyle Gümüşhane Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kürtün ilçesinde “Sağlık ve Belediye Çalışanları ile Yürüyoruz” etkinliği düzenlendi.
İlçe Kaymakamı Enver Özderin, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Engin Pehlivan, Müdür Yardımcısı Nadim Ülker, Halk Sağlığı Müdürlüğü Şube Müdürleri, sağlık çalışanları ve vatandaşların katılımı ile gerçekleştirilen yürüyüş ilçe Entegre Hastanesi önünden başlayarak ilçe merkezinden tekrar hastane önünde sona erdi.
Halk Sağlığı Müdürü Dr. Engin Pehlivan, fiziksel aktivitenin her yaşta sağlığa yararlı olduğunu belirterek, yetişkinlerin haftanın 5 günü en az 30 dakika orta şiddette fiziksel aktivite yapması gerektiğini hatırlattı.
Pehlivan, Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı kapsamındaki etkinliklerin yıl boyunca her ayın son Pazar günü gerçekleştirilmeye devam edeceğini söyledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x