10 tekne Fatsa Limanı’nda

01 Ağustos 2019 Perşembe 12:02
Bu haber 317 kez okundu

Yunanistan Volos'tan Gürcistan'a 5'i yabancı 10 tekne ile ralli yapan Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği (DADD) üyeleri Fatsa Limanına demir attı.

10 tekne Fatsa Limanı’nda

Sponsor Reklamlar

Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği (DADD) üyelerini Fatsa Limanında Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar, Ak Parti İlçe Başkanı İsa Yüksel, Belediye Başkan Yardımcılarımız Ercan Yurttaş, Ruhi Özbay ve Yelken Kulübü üyeleri karşıladılar. Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar ve Ak Parti İlçe Başkanı İsa Yüksel Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği Başkanı Dr. Zafer Türkmen ve misafirlere çiçek takdiminde bulundular.

“Yelkencilerimiz bizlere ışık olacak”


  Fatsa Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar burada yaptığı konuşmada, “Dönüş yolunda yelkencilerimizi Fatsa Limanımızda misafir ettik. Yelkenciler şehrimizi denizle buluşturma anlamında büyük bir ışık olacaktır. Yelkencilerimizi önümüzdeki yıl ilçemizde daha kalabalık ağırlamayı arzu ediyoruz. İlçemizde yelkencilerimizle birlikte zaman geçirmek bizlere keyif verecektir.” dedi.

“Karadeniz’in güzelliğini vurgulamaya çalışıyoruz”


  Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği Başkanı Dr. Zafer Türkmen ise derneği 2 yıl önce kurduklarını ifade ederek, “850’ye üyemiz var. 3 yıldır Karadeniz yat rallisi yapıyoruz. Son 2 sene bir konsept verdik. Bu da ‘Argonatların İzinde, Altın Postun Peşinde’ şeklinde. Seneye aynı rotayı yine yapacağız, Fatsa’ya tekrar uğrayacağız. Amacımız bu konsepten yararlanarak Karadeniz’e yabancı yatçıların ilgisini çekmek. Ülkemizde yalnız Güney kıyılarımız, Akdeniz kıyılarımız yok Karadeniz kıyılarımız da var. Karadeniz’in güzelliğini vurgulamaya çalışıyoruz.” diye konuştu.
 

Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği (DADD) üyelerinin Yunanistan Volos’tan Gürcistan Poti’ye kadar süren yolculuğunun rotasını çizen Karadeniz Ekolojik Kalkınma Derneği (Altınpost Rota Koordinatörü Goperatif) Başkanı Hakan Adanır ve rota koordinatörleri üyeleri de Fatsa gezisinde yer aldılar. Haber Merkezi

  

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x