banner66

19 Eylül Gaziler Günü kutlandı

20 Eylül 2019 Cuma 09:44
Bu haber 269 kez okundu

Ordu Valiliği tarafından hazırlanan kutlama programı çerçevesinde ilk tören, Şarkiye Mahallesi'ndeki Atatürk Anıtı'nda yapıldı.

19 Eylül Gaziler Günü kutlandı

Sponsor Reklamlar

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı'nda gerçekleştirilen törene, Vali Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Vali Yardımcısı Bayram Gale, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Ali Gümüşkaya, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Hasan Kaplan, Polis Şehitleri ve Malul Gazileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Şenel Şahin, gaziler, askeri ve mülki erkan ile daire müdürleri katıldı. 

 

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, ”Böylesine anlamlı bir günde kahramanlar, şehitler ve gaziler diyarı Ordu’da sizlerle bir arada olmak, aynı havayı teneffüs etmek bizim içinde ayrı bir mutluluk, şeref ve onur kaynağı olmuştur. Bugün ayrıca çok kıymetli ve özel bir gün. Çünkü, Devletimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ordu’muza teşrifinin yıldönümü. Bu güzel günde hem Gaziler gününü, hem de Atamızın Ordu’muzu şereflendirmesinin yıldönümünü kutluyoruz” dedi.

 

Vali Yavuz, ” Şehit olmak yolunda kutlu bir yolculuğa çıkan ama nasibi gazilik olan ve vücutlarındaki yaraları bir şeref abidesi olarak taşıyan siz değerli kahramanlarımız; sizler ne kadar öğünseniz, aileniz, çevreniz sizinle ne kadar onur duysa azdır. Bizler de sizlerle onur duyuyoruz, şeref duyuyoruz. Sağ olun, var olun. İnanıyorum ki, bu devlet sizlere değer verdikçe, birlik, beraberlik ve kardeşliği muhafaza ettikçe ve bin yıllık yolculuğumuzu unutmadan dün ve bugünü birleştirerek, dünden ilham alarak yarına da yolculuğa çıkarak, bugünleri daha iyi bir noktaya taşıyacaktır.” dedi.

 

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Kıbrıs Gazisi Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Ali Gümüşkaya, ”19 Eylül Gaziler Günü, aziz vatanımızın bağımsızlığı ve bekası uğrunda muharebe meydanlarında canlarını ortaya koyarak savaşan, fedakar ve kahraman gazilerimizin şeref ve kahramanlık günüdür. Gaziler Gününü kutlamanın gurur ve heyecanı içindeyiz. 19 Eylül Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsında Türk’ün kahramanlık ve cesaretinin taçlandığı bir gündür. 19 Eylül Atamızdan biz en büyük armağandır” dedi.

 

19 Eylül Gaziler Günü programı, Atatürk Anıtı’ndan düzenlenen programın ardından Vali Seddar Yavuz tarafından gaziler ve şehit aileleri onuruna yemek programı, il protokolü tarafından şehit ve gazi ailelerini temsil eden derneklerin ziyareti ile devam etti. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x