2018 BÖYLE GEÇTİ!
banner66

2018 BÖYLE GEÇTİ!

31 Aralık 2018 Pazartesi 17:24
Bu haber 391 kez okundu

Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bıraktık. Yıl içinde ülkemizi, şehrimizi derinden etkileyen olaylara birlikte şahitlik ettik. Vatandaşlarımızı ilgilendiren her olayı manşetimize taşıyarak, gündemin nabzını tutmaya çalıştık. İşte 2018'de hafızalara kazınan olaylardan bazıları... Umarız 2019, 2018'den daha güzel, daha umut dolu bir yıl olur.

2018 BÖYLE GEÇTİ!

Sponsor Reklamlar

 *İstifalar 2018'e damga vurdu

 

2018 istifalar yılı oldu. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 18 Eylül günü sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile görevinden istifa ettiğini duyurdu. Yılmaz'ın ardından Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş görevi devraldı. 16 Kasım'da ise Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar görevinden uzaklaştırıldı.

 

*Sel Ordu'yu vurdu!

 

Ordu 8 Ağustos'ta sel felaketiyle sarsıldı. Şiddetli yağış Fatsa, Ünye ve Çaybaşı'nda sele neden oldu. Ünye'de taşkın sonucu dört köprü yıkıldı. Karadeniz Sahil Yolunda ulaşım çift taraflı durduruldu. Selde mahsur kalan vatandaşlar iş makineleri ile tahliye edilirken, fındık işçileri için Kızılay'dan yardım istendi. Selin son yılların en büyük felaketi olduğu vurgulandı.

 

 

*Kurul'dan tarih fışkırdı!

 

2018 Ağustos'ta, yapılan arkeolojik kazılarda Türkiye’de tahtında oturan ilk 'Ana Tanrıça Kibele' heykelinin bulunduğu tarihi Kurul Kalesi’nde, 2 bin 100 yıllık olduğu tahmin edilen Dionysos, Pan ve Riton heykelleri bulundu.

 

 

*Ordu siyasileri ağırladı!

 

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, CHP'li Muharrem İnce ve İyi Parti'li Meral Akşener Ordu'ya gelerek vatandaşlarla buluştu.

 

 

*TMO fındık alımına başladı!

 

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) 1 Kasım'dan itibaren 5 Şube Müdürlüğünde 15 noktada belirlenen fiyatlardan fındık alımlarına başladı. Giresun Kalite Kabuklu Tombul Fındık 14.50, Levant Kalite Kabuklu Tombul Fındık 14.00, Sivri ve Diğer Kalite Kabuklu Fındık 13.00 TL'den alındı.

 

*Talih kuşu Ordu'ya kondu!

 

Milli Piyango İdaresi’nin yılbaşı özel çekilişinde 5 milyon liralık biletin sahibi Ordulu TIR Şoförü Mutlu Gökmen Kaya oldu. Bilet çeyrek olduğu için talihli Kaya paranın 1 milyon 250 bin TL'sini aldı.

 

 

*Ordu toplu ulaşıma geçti!

 

3 yıllık hazırlığın ardından yeni ve modern araçlarla şehir trafiğinde ciddi rahatlama sağlayarak kent ulaşımını üst düzeye çıkaracak yepyeni bir sistem hizmet vermeye başladı. Ordu’da dolmuş sisteminden vazgeçilerek toplu taşıma sistemine geçildi. 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder