23 Nisan kutlu olsun

23 Nisan 2020 Perşembe 13:08
Bu haber 1523 kez okundu

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

23 Nisan kutlu olsun

Sponsor Reklamlar

Mesajında birlik ve beraberlik çağrısı da yapan Başkan Güler, dünya genelinde olduğu gibi Türkiye'de de zorlu bir süreçten geçildiğini belirterek, “TBMM’nin açılışının 100. Yılı olan 23 Nisan akşamı saatler 21.00’i gösterdiğinde, ülke olarak evlerimizde ve balkonlarımızda İstiklal Marşımızı hep birlikte söyleyerek bayramımızı coşkuyla kutlayacağız” dedi.

Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler, mesajında şu görüşlere yer verdi:

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılış yıldönümü olan 23 Nisan 1920, tarihimizde altın harflerle yazılmış dönüm noktalarından biridir. Birinci Dünya Savaşı sonrası büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milletimizin işgal kuvvetlerine karşı birlik ve beraberlik içerisinde verdiği mücadelenin sonucunda kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı gündür. 23 Nisan, tüm dünya çocuklarına armağan edilen ilk ve tek bayramdır.

Son birkaç aydır dünya genelinde yaşanan Covid-19 salgını göstermiştir ki insanlık ancak bilim ışığının aydınlattığı yolda yürüyerek geleceğini teminat altına alabilir.

Bu yıl TBMM'nin kuruluşunun 100.yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını önceki yıllarda olduğu gibi meydanlarda büyük törenlerle kutlamıyor olabiliriz. Ancak gerek kendi sağlığımız için, gerekse yarınlarımızın geleceği için bu milli günümüzü evlerimizde, balkonlarımızda aynı inanç ve ruhla kutlayacağız.

Sağlık açısından tüm dünyanın olduğu gibi ülkemizin de yaşadığımız bu olumsuz süreçte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızda bir farklılık yapacağız. Ülke olarak 23 Nisan akşamı saatler 21.00’i gösterdiğinde Türk bayrakları ile süslediğimiz evlerimizde ve balkonlarımızda İstiklal Marşımızı hep bir ağızdan okuyarak bayramımızı büyük bir coşkuyla kutlayacağız.

Sevgili çocuklar, sizler ülkemizin geleceği, yarınımızın umudusunuz. Bizler atalarımızdan aldığımız emaneti, sizlere en iyi şekilde teslim etmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Köklü mirasımızı, tarihi zenginliğimizi geleceğin dünyasına taşımak, bizlerin olduğu kadar sizlerin de sorumluluğudur. Çok çalışacak ve hedeflediğiniz hayalleri mutlaka gerçekleştirerek başaracaksınız. Bu başarı sizleri mutlu edecek, bizleri ise gururlandıracaktır” Haber Merkezi


Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x