2,5 ton su ürününe el konuldu

24 Ekim 2019 Perşembe 09:33
Bu haber 817 kez okundu

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimler sonucu 2 ton 485 kilogram su ürününe, 3 bin 100 metre uzatma, 155 adet tırıvırı ve 3 adet kalkan ağına el konuldu.

2,5 ton su ürününe el konuldu

Sponsor Reklamlar

Müdürlükten yapılan açıklamada, yılın başından bugüne kadar yapılan 744 denetimde 2 ton 485 kilogram su ürününe el konulduğu bildirildi.

Açıkalmada, şunlar kaydedildi: “

Bu kapsamda İl-İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimiz Su Ürünleri Denetim Ekipleri tarafından su ürünleri karaya çıkış noktalarında, denizde ve iç sularda, balıkçı barınak ve çekek yerlerinde, su ürünleri perakende satış yerlerinde, yol güzergâhlarında ve balık halinde denetimler yapılmaktadır. Bunların yanında İl Müdürlüğümüz koordinasyonunda satış yerlerine yönelik il genelinde eş zamanlı ve çapraz denetimler gerçekleştirilerek denetimlerin etkinliği artırılmaktadır. Bu çerçevede özellikle boy yasağı ihlalleri ve kaçak trol avcılığı konusunda hassas davranan ekiplerimiz 2019 yılı içerisinde bugüne kadar toplam 744 adet denetim gerçekleştirmiştir. Bu denetimler sonucunda 84 kişiye idari yaptırım uygulanarak 2 bin 485 kg su ürününe, 3 bin 100 metre uzatma ağına, 155 adet tırıvırı ağına ve 3 adet kalkan ağına el konulmuştur.

Sürdürülebilir balıkçılık için bundan sonra da İl-İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimiz denetimlerine aynı titizlik ve hassasiyetle mesai mefhumu gözetmeksizin devam edecektir.” Haber Merkezi

 

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x