“31 Mart ‘One Minute’nin devamıdır”
banner66

“31 Mart ‘One Minute’nin devamıdır”

07 Mart 2019 Perşembe 09:21
Bu haber 301 kez okundu

Eski Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ve Ak Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler: “Ünye, Karadeniz’in Bir İncisiydi. Bu Yatırımlarla Birlikte Artık Bölgenin Pırlantası Olacak”

“31 Mart ‘One Minute’nin devamıdır”

Sponsor Reklamlar

Eski Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanı ve AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler, baba ocağı Ünye’de coşkulu mitingde yaptığı konuşmada, “Ünye, Karadeniz’in bir incisiydi. Bu yatırımlarla birlikte artık bölgenin pırlantası olacak. Bu konuda şeref sözü veriyorum” dedi. Güler ayrıca 31 Mart seçimlerinin bir belediye seçiminden daha çok Türkiye’nin geleceğini belirleyen bir seçim olacağını belirtti.

 “Ak Parti ile bir olmak onurdur şereftir”

Ünye ilçesindeki mitingde ilk konuşmayı Cumhur İttifakı’nın temsilcisi MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt yaptı. Enginyurt, 31 Mart seçimlerinin bekâ meselesi olduğuna dikkat çekerek, “Ya bekâ ya zillet” dedi.

 “Ünye Karadeniz’in pırlantası olacak”

Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanı olduğu dönemde baba ocağı Ünye ilçesine doğalgaz, içme suyu başta olmak üzere birçok hizmetlerde bulunan AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler, sözlerine “Canım Ünye’m, hatıram, baba ocağım” diye başladı. Ünye’yi sevenleri, Ünye’ye hizmet edenleri saygıyla selamladığını belirten Güler, yeni dönemde Ünye ilçesine önemli, stratejik hizmetler yapacaklarını açıkladı.

Bu dönemi gönül belediyeciliği dönemi olarak hedeflediklerini belirten Güler, “Gönül belediyeciliği felsefesi şu. Buraya ben demeye gelmedim, sen demeye gelmedim, ben yok, sen yok siz varsınız. Ünyeliler var. Gönül belediyeciliği budur. Ünye’ye çok hizmetler yapacağız. Önce doğalgazı getirdik. Aslında 10 yıl önce gelmişti ama bazı aksaklıklar sebebiyle size geç ulaştırıldı. Ünye’nin içme suyunu getirdik. Çalışmalarımız saymakla bitmez. Şimdi yeni dönemde limanı daha çok büyüteceğiz. Konteyner limanı haline getireceğiz. Ünye yeni dönemde bir liman merkezi olacak. Ünye Organize Sanayi Bölgesi’nin kamulaştırma parasını çıkardık. Orada çok güzel ürün ve üretimler gerçekleşecek. Orada üretilen ürünler konteyner limanı ile dünyaya ihraç edilecek. Ünye, Karadeniz’in bir incisiydi. Bu yatırımlarla birlikte artık bölgenin pırlantası olacak” dedi.

“Adil ve şeffaf olacağız”

Ünye’nin vizyonunun bilinenden daha fazla olduğunu, bu sebeple ufuk ve vizyonun geniş tutulması gerektiğini de vurgulayan Güler, “Ünye’nin komşusu Fatsa değil, Terme, Çarşamba değil. Ordu’nun komşusu Samsun, Giresun, Sivas, tokat değildir. Ordu’nun komşusu Odessa, Bakü, Moskova, Bükreş’tir. İşte Ünye’de bu ülkelere ihracat yapacak yeni üretim sahaları açacağız” ifadelerini kullandı.

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder