95. yıl kutlanacak
banner66

95. yıl kutlanacak

23 Ekim 2018 Salı 09:51
Bu haber 398 kez okundu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95. yıldönümü münasebetiyle yapılacak program ve etkinlikler belirlendi. 28 Ekim Pazar günü saat 13.00’de, Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreniyle başlayacak kutlama programı, 29 Ekim Pazartesi günü yapılacak tören ve programlarla devam edecek.

95. yıl kutlanacak

Sponsor Reklamlar

29 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 09.30’da, Valilik Makamında, Vali Seddar Yavuz tarafından tebriklerin kabulü töreni gerçekleştirilecek. Ana kutlama töreni ise aynı gün saat 10.00’da Ordu Lisesi önündeki tören alanında yapılacak.

Aynı gün saat 19.00’da, Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde, Vali Seddar Yavuz ve Eşi Selda Yavuz’un evsahipliğinde düzenlenen Cumhuriyet Resepsiyonu gerçekleştirilecek.

Ayrıca, Cumhuriyet Bayramının 95. yıldönümü kutlama programı çerçevesinde, 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 14.00’te, Gölköy ilçesindeki Ulugöl’de Cumhuriyet Koşusu etkinliği yapılacaktır. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95. Yıldönümü Kutlama Programının detayı ise şöyle;

28 Ekim 2018 Pazar

 

13.00    Çelenk Sunma Töreni (Yer: Atatürk Anıtı)

              Çelenk Sunumu (Valilik ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı)

 

Saygı Duruşu, İstiklal Marşı Eşliğinde Bayrağımızın Göndere Çekilmesi

 

14.00    Cumhuriyet Bayramının 95. Yıldönümü Münasebetiyle, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce, Düzenlenen Cumhuriyet Koşusu ve Ödül Töreni (Yer: Ulugöl Tabiat Parkı / Gölköy)

 

29 Ekim 2018 Pazartesi

 

09.30    Tebrikat Töreni (Yer: Valilik Makamı)

              Ordu Valisi Sayın Seddar Yavuz Tarafından Tebriklerin Kabulü

 

10.00    Kutlama Töreni (Yer: Ordu Lisesi Önü)

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tarafından Törene Katılanların ve Halkın Bayramının Kutlanması

 

Saygı Duruşu, İstiklal Marşımızın Okunması, Ordu Valisi Sayın Seddar Yavuz*un Günün Anlam ve Önemiyle İlgili Konuşmaları, Ödül Töreni, Cumhuriyet Bayramının 95. Yıldönümü Münasebetiyle öğrenciler arasında Cumhuriyet konulu şiir ve kompozisyon dallarında düzenlenen yarışmalarda 1 inci olanların yazarı tarafından okunması, Günün Anlam ve Önemine Uygun Şiirlerin Okunması, Halk Oyunları Ekibinin Gösterisi,Tören Geçişi

 

19.00    Cumhuriyet Resepsiyonu (Yer: Ordu Kültür Sanat Merkezi)

 

Kutlama Töreni havaların yağışlı olması halinde; protokol mensupları, Jandarma Merasim Birliği, Büyükşehir Belediye Tören Organizasyon Ekibi, Bayrak ve Flama ekibi, diğer görevliler ve halkımızın katılımı ile Başpehlivan Recep Kara Spor Salonunda yapılacak. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder