"Adalet Yürüyüşü"ne Ordu'dan destek

"Adalet Yürüyüşü"ne Ordu'dan destek

16 Haziran 2017 Cuma 10:28
Bu haber 688 kez okundu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Altınordu İlçe Başkanı Mustafa Kemal, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki göstererek, Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan başlayan adalet yürüyüşüne Ordu'da yapacakları eylemlerle destek vereceklerini söyledi.

"Adalet Yürüyüşü"ne Ordu'dan destek

Sponsor Reklamlar

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun MİT TIR'ları davası nedeniyle 25 yıl hapse mahkum edilmesinin ardından dün başlayan "Adalet Yürüyüşü"ne CHP Ordu İl Başkanı Atila Şahin ve beraberindeki 5 kişinin de katıldığını belirten İlçe Başkanı Mustafa Kemal, "İl Başkanımız Atilla Şahin ve beraberindeki 15 kişi ile dün gece saat 02:00'de Ankara'ya hareket ettiler. O nedenle basın açıklamasını il örgütü adına ben üstlenmiş bulunuyorum. Akşam 21:30 civarı, tutuklama haberi duyulduktan sonra il ve ilçe yönetimi olarak başkanlık binasında toplandık. Yaklaşık 00:55'e kadar süren toplantı sırasında il başkanımıza, yaşlı amcalarımızdan 'ne yapıyorsunuz, ne yapacaksınız, oturacak mısınız' söylemlerinde sitem telefonları da geldi. Yerel anlamda herkes kendi üzerine düşeni, yürüyüşlerle pankartlarla yapacaktır. Yürüyüşe 15 kişiden daha fazla bir katılımla dahil olmayı planlıyoruz. Bu gibi kararlar alınacak, yani boş durulmayacaktır. Sadece  kapalı salonlarda oturularak, basın açıklamaları yapılarak geçiştirilmeyecek.  İl başkanımızın dönüşüyle birlikte yapacağımız toplantı sonrasında Ordu genelinde mutlaka bir eylemimiz olacaktır." dedi.


"Gün demokrasiye sahip çıkma günüdür"

"Türkiye'de demokrasi tamamen rafa kaldırılmış durumdadır. Damatların bir kapıdan içeriye girip, diğer kapıdan dışarıya çıkarıldığı bu günlerde Türkiye'de anti-demokratik uygulamalar bütün hızıyla devam ediyor" diyerek karara tepki gösteren Kemal, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasıyla ilgili olarak sözlerine şunları ekledi:  "İstanbul Milletvekilimiz Enis Berberoğlu Mit Tırları haberleri ile ilgili mahkemeye çıkarıldı, Müebbet ile yargılanıp lütfedildi ve 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Enis Berberoğlu'na verilen ceza Erdem Gül, Can Dündar ve Enis Berberoğlu olmak üzere 3 kişilik bir dava idi. 3 ü birlikte yargılanır iken Enis Berberoğlu'nun dosyası ayrıldı. Savcının tutuklama talebi olmadan hakim doğrudan tutuklama kararını verdi. Ve bugün Enis Berberoğlu ceza evinde. Şimdi burada sorulması gereken; Enis Berberoğlu'nun savcının talebi olmadan alelacele bir şekilde tutuklanarak içeri atılmasının sebebinin ne olduğudur. Aslında bu ceza Enis Berberoğlu'na verilmiş gibi görülse de Cumhuriyet Halk Partisine, Demokrasiden yana olanlara, demokrasiden yana olan sendikalara, demokratik kuruluşlara kısacası STK'lara ve vatanını, bayrağını seven halkımıza bir gözdağı verilmek istenmektedir. Hepimiz biliyoruz ki sustukça sıra susanlara gelecektir. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroglu Mahkemenin vermiş olduğu bu karara karşı anında en yüksek sesle ve kararlılıkla tepkisini koymuştur. Ve dün Ankara Güven Parktan saat 11.00 itibarı ile İstanbul Maltepe'ye kadar yürüyüş başlatma kararı almıştır. 25 gün sürmesi beklenen bu yürüyüşün tamamında Sayın Genel Başkanımız da yürüyecektir. Genel Başkanımızla bir kez daha gurur duyduğumuzu söylemek isterim. Verilen tepkilerden rahatsız olan AKP hükümet yetkilileri 'CHP'de dokunulmazlıkların kaldırılmasına oy vermedi mi?' diyorlar. Evet oy verdik ancak biz demokrasi için, adalet ve hukuk için oy verdik. Gün demokrasiye sahip çıkma günüdür." Ordu Yorum/Yasemin Kuzu

Anahtar Kelimeler AdaletYürüyüşüneDestek

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder