Afetzedelere konut!
banner66

Afetzedelere konut!

08 Mart 2019 Cuma 09:54
Bu haber 407 kez okundu

Ordu Valiliğince, Gölköy ilçesinde meydana gelen heyelandan etkilenen afetzedeler için hak sahipliği çalışması ve uygun yerleşim alanı tespitinden sonra yeni afet konutları inşa edileceği bildirildi.

Afetzedelere konut!

Sponsor Reklamlar

Valilikten yapılan yazılı açıklamada; Sarıca mahallesindeki heyelanlı alan için 1994 yılında Bayındırlık ve İskân Bakanlığı’nın (Mülga), sınırları belirlenen alanda yeni yapılaşmaya yasaklı bölge kararı aldığı belirtilerek, “Bahse konu alanda heyelan aktivitesinin zaman içerisinde devam ettiği belirlenmiştir. Heyelan afetinden şu an itibariyle 67 bina (73 Konut) etkilenmiş durumdadır. Özellikle son aylarda heyelan hareketliliğinin hız kazanmasından dolayı bölgede bulunan konutların can ve mal güvenliği için nakil edilmesi kararı alınmış, bölge sınırları biraz daha genişletilerek “Afete Maruz Bölge” kapsamına alınmıştır.” denildi.

 

Gölköy İlçesi Sarıca mahallesinde yaşanan heyelan afetiyle ilgili ise şu çalışmalar yapılacak:

 

“Konutları nakil edilecek vatandaşlarımıza Valiliğimizce kira yardımı yapılacaktır. Bölgede meydana gelen heyelanların sebebi ve alınacak önlemleri belirlemek üzere AFAD Başkanlığınca Jeoteknik çalışma yaptırılacaktır. Afetzede vatandaşlarımız için hak sahipliği çalışması ve uygun yerleşim alanı tespitinden sonra yeni afet konutları inşa edilecektir. Enerji nakil hatlarında meydana gelen deformasyonlar, ilgili kurumlarca giderilmeye başlanmıştır.” Haber Merkezi

 

 

                           
Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder