Ağaç dikilecek alanların, altı da beton çıktı

01 Haziran 2020 Pazartesi 11:09
Bu haber 7654 kez okundu

Sırrı Paşa Caddesi yenilenirken ağaçların kesilmesi gündem olmuştu. Kamuoyunda rahatsızlıkların artması sonrasında, Büyükşehir belediyesi yetkilileri tarafından ağaçlandırma için alanlar bırakıldığı ve de ağaçların bu alanlara dikilecek olması sebebiyle alındığı iddia edilmişti. Fakat caddede yeni ağaçlar için bırakılan alanların altının da tamamen betonlandığını, yenilenmenin yapılmadığı alanlarda görmek mümkün.

Ağaç dikilecek alanların, altı da beton çıktı

Sponsor Reklamlar

Eski ağaçlar düşünülerek kesilmemiş


Proje görsellerinde de olan, yenilenen alanın özel yerlerine iddia edildiği gibi ağaç alanları bırakılmış durumda, buraya da güzel nitelikli ağaçların dikileceği ve güzel bir görüntü vereceği kesin. Fakat eski ağaçların düzenli kesildiği ve korunduğu iddia edilirken, bu ağaçlarla ilgili bir çalışma olmayacağı da aşikar. 


Ağaç için bırakılan alanların altı da beton


Ayrıca alanda yeni ağaçlar için bırakılan alanların altının da tamamen betonlandığını, yenilenmenin yapılmadığı alanlarda görmek mümkün. Süleyman Felek caddesindeki saksı içinde ağaçlar olmayacağı gibi, yine de kök derinliği çok olamayacak altı beton olacak şekilde çözümlendiği ortaya çıkmış oldu.


Yalı Cami etrafındaki ağaçta da aynısı olmuştu 


Yalı Cami önündeki ağacın da etrafı betonlaşmış ve sonrasında ağaç kurumuştu. Yine benzer bir uygulamanın olması ve seçilecek ağaçların düşük toprak yoğunluğu ile kurumayan ağaçlardan seçilmemesi durumunda, benzer sorunların olacağı aşikar.


Proje genel olarak beğenilse de, çoğu Sırrı Paşa esnafı tarafından dikilen ağaçların kesilmesi genel olarak bir rahatsızlık yarattı. Haber Merkezi


Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x