Akşener'den Karadenizlilere söz “Karadeniz’i demir ağlarla biz öreceğiz”
banner66

Akşener'den Karadenizlilere söz “Karadeniz’i demir ağlarla biz öreceğiz”

14 Mayıs 2018 Pazartesi 10:30
Bu haber 328 kez okundu

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: "Trabzon, Samsun, Giresun, Gümüşhane ve Ordulu hemşerilerimiz üzülmesin. Sadece 41 gün kaldı. Karadeniz'e Demiryolu hattını biz yapacağız”

Akşener'den Karadenizlilere söz  “Karadeniz’i demir ağlarla biz öreceğiz”

Sponsor Reklamlar

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, demiryolu projeleri hakkında açıklama yaptı. Türkiye’nin ulaşım alanında en yüksek teknolojiyi kullanabilecek gücü olduğunu ancak iktidarın özellikle Karadeniz’i ihmal ettiğini vurgulayan Akşener, “Samsun-Sarp ve Torul-Tirebolu demiryolu güzergahları senelerdir yılan hikayesine döndü. “Proje hazır, yaptık,  yapacağız’ diyerek her seçim dönemi halkı kandırıyorlar. Trabzon, Samsun,  Giresun, Gümüşhane ve Ordulu hemşerilerimiz üzülmesin. Sadece 41 gün kaldı. Demiryolu hattını biz yapacağız” dedi.Giresun  ve Ordu’nun günahı ne?

İktidarın son iki seçimdir Erzincan-Gümüşhane-Torul-Tirebolu-Görele-Eynesil-Beşikdüzü-Vakfıkebir-Akçaabat ve Çarşıbaşı’ndan Trabzon’a ulaşacak demiryolu hattı projesinin müjdesini verdiğini,  ‘tren geliyor’ diye seçim kampanyası yaparak Karadenizlileri heyecanlandırdığını hatırlatan Akşener, “Vatandaşa oy verin tren gelsin diyen de bu güzergahtan vazgeçtik diyen de Başbakan Binali Yıldırımdır. Yeni vaatleri Erzincan’dan başlayıp Gümüşhane üzerinden Trabzon’a gidecek tren hattı. Bu sözlerini yapmaları zaten muallak bir de senelerdir tren bekleyen Ordu ve Giresun’u hiçe saymışlar. Hatta projeyi yatırım programına bile almamışlar. Demiryolu yolu ulaşımı aynı zamanda yatırım ve ticaret de demektir. Karadeniz’de demir yoluyla ilgili platform kuran hemşerilerime selam gönderiyorum. Beklediğiniz yatırım İYİ Parti iktidarıyla gelecektir” şeklinde ifade etti. Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler AkşenerKaradenizDemiryolu

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder