“Altınordu turizm kenti olacak”
banner66

“Altınordu turizm kenti olacak”

07 Mart 2019 Perşembe 09:20
Bu haber 322 kez okundu

Cumhuriyet Halk Partisi Altınordu Belediye Başkan Adayı Birol Yılmaz seçim çalışmaları kapsamında Altınordu’da faaliyette bulunan seyahat acentecileri ve turizmcileriyle bir araya geldi. Acente sahiplerinin sorunlarını dinleyen Birol Yılmaz belediye başkanlığı görevine gelmesi durumunda Altınordu’da turizmin gelişimi noktasında önemli projelerinin olduğunu söyledi.

“Altınordu turizm kenti olacak”

Sponsor Reklamlar

Altınordu’da var olan turizm sorununun kendi sorunu olacağına vurgu yapan Birol Yılmaz: “30 yıla yakındır bu şehirde yaşıyorum ve bu şehirde pek çok turizm yatırımcısının yapmış olduğu faaliyetlerde imzam var dolayısıyla bu şehrin sorunu benim sorunum. Zaten bu zamana kadar hep benim sorunum böyle oldu bundan sonra da eğer belediye başkanı olarak seçilirsem işimiz ve birincil önceliğimiz olacak. Ordu’da turizm sorunlarını çözüm mercii Büyükşehirdir ancak ben hiçbir şekilde bu sorun beni ilgilendirmiyor diye seyirci kalmayacağım sizin gibi değerli turizmcilerimizle birlikte sizin elçiniz olacağım.” açıklamasını yaptı.

Ordu yüzünü batıya dönecek…

Ordu’nun turizm kenti olması konusunda çok önemli projelerinin olduğunu söyleyen Birol Yılmaz: “Ordu bir sanayi kenti değil çünkü bunun için gerekli olan altyapı yok, bunun yanında  tarım kenti de değiliz… Evet kırsallarda tarım var ama kent merkezinin tarımla geçinecek bir hali yok. Ordu aslında bir turizm kenti. Dolayısıyla Ordu’nun özellikle Altınordu’nun bir turizm kenti olması gerekiyor. Bu yönde çeşitli projelerim var. Öncelikle Altınordu’nun Festivaller Kenti olması yönünde projelerim var. Ordu’yu uluslararası ölçekte olan bir Festivaller Kenti haline getirdiğimizden öyle eminim ki; inanıyorum. Altınordu batıdan da turist çeken bir kent haline gelecek” ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder