Amatör maçlar iptal!
banner66

Amatör maçlar iptal!

03 Ocak 2019 Perşembe 10:20
Bu haber 1072 kez okundu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 4-6 Ocak tarihleri arasında oynanması planlanan amatör maçları, son zamanlarda amatör futbol maçlarında artan şiddet ve yaşanılan üzücü olaylar nedeniyle ertelediğini açıkladı.

Amatör maçlar iptal!

Sponsor Reklamlar

 Türkiye Futbol Federasyonu 2019 yılına erteleme kararı ile girdi. Federasyon bünyesinde Amatör İşler Kurulu’nun kararı üzerine, Türkiye genelindeki tüm amatör futbol müsabakaları iptal edildi. İptalin gerekçesi, son zamanlarda futbol müsabakalarında artan şiddet ve yaşanılan üzücü olaylar olarak belirtildi.

Bu karar üzerine Ordu genelinde, hafta sonu oynanması planlanan amatör maçlar 12-13 Ocak tarihlerine ertelendi. TFF Amatör İşler Kurulu Başkanı Ali Düşmez tarafından 81 ilin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Futbol İl temsilciliklerine gönderilen karar yazısı, amatör spor kulüpleri yöneticilerine tebliğ edildi. TFF’den yapılan açıklama şu şekilde: “Son zamanlarda amatör futbol karşılaşmalarında artan şiddet ve yaşanılan üzücü olaylar nedeniyle; bu hafta 4, 5 ve 6 Ocak 2019 tarihlerinde Türkiye genelinde yapılacak tüm amatör futbol müsabakaları TFF Amatör İşler Kurulu’nun aldığı karar ile oynanmayacak.”
SAMET KARADAĞ / ORDU YORUM
Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Yeter 6 ay önce yorumlandı

AMATÖR MAÇLARIN OYNANMASI ŞART.YETİŞMEKDE OLAN GENÇLERİN BU AMATÖRLÜKDE YETİŞİYORLAR BİLDİPİM JADARIYLA.ZATEN CAN GÜVENLİĞİ ALINMIYORMUYDU

0 Kişi beğendi.