Araçlar geldi

Araçlar geldi

13 Kasım 2017 Pazartesi 10:54
Bu haber 252 kez okundu

Ordu Büyükşehir Belediyesi, yıllar süren bir hayali gerçekleştirmek için başlattığı çalışmalarda sona geldi. Ordu tarihinde ilk kez uygulamaya geçecek olan "Toplu Taşıma Sistemi" için yeni araçlar Altınordu ilçesine getirildi.

Araçlar geldi

Sponsor Reklamlar

322 araçla hizmet veren mevcut dolmuş hatları, yeni sistemle birlikte 177 yeni ve modern araçla hizmet verecek.  Tamamlanan dönüşümle birlikte, hem konforlu bir ulaşım sağlanacak hem de şehir içerisindeki trafik yoğunluğunun önüne geçilecek. Ocak ayı içerisinde başlayacak olan Toplu Taşıma Rehabilitasyon Projesi için Ordu’ya gelen araçlar dün Altınordu Karapınar Mahallesi’ndeki depolama alanına getirildi. Yeni toplu taşıma araçlarına vatandaşların büyük ilgi gösterdiği gözlendi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Biz daha önce tüm şoför esnafımızın hakkını koruyacağımızın sözünü vermiştik. Araçların seçimini tamamen esnaf kardeşlerimizin insiyatifine bıraktık” dedi.

 

16 adet büyük otobüs var

 

Yıllar süren bir hayali gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Ordu’muzda 265 dolmuş aracı, 46 Sagra Meydan aracı ve 11 de Kuğukent aracı hizmet veriyordu. Yeni dönemde şoför esnafımız, konforlu ve farklı kapasitelerde 177 araç ile hizmet verecek. Yeni sistemle birlikte 322 adet aracın 161 adedi 5,5 – 8 m aralığında, 16 adedi 8 – 10 m aralığında olmak üzere toplam 177 araca dönüştürülmesi sağlanacak. Cumhuriyet Meydanı araçların toplanma merkezi olacak 20 kapalı durak ile 300’e yakın durağın montaj çalışmaları tamamlandı. Ocak ayı içerisinde Ordu ilimiz artık toplu taşımaya geçiyor. Tüm esnaf arkadaşlarıma bol kazanç temenni ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler AraçlarGeldiOrduOtobüs

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder