Aşılama desteği!

23 Haziran 2020 Salı 09:27
Bu haber 2304 kez okundu

Belediyecilik çalışmalarını rutin hizmetlerin dışına taşıyan Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, farklı uygulamaları hayata geçirmeye devam ediyor. Son olarak hayvancılığa yönelik aşılama desteğinde bulunmak için çalışma başlatıldı.

Aşılama desteği!

Sponsor Reklamlar

Kırsal kalkınmanın tarımdan sonraki en önemli bileşenlerinden birinin hayvancılık olduğunu belirten Başkan Tepe, “Salgınla birlikte dünya yepyeni bir süreci yaşıyor. Tarımın, hayvancılığın, üretimin önemi bir kez daha anlaşıldı. Bizler de bu anlamda yasaların verdiği yetkiler nispetinde desteklerimizi gerçekleştirmek istiyoruz. Gülyalı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe genelindeki büyükbaş ve küçükbaş hayvanlara uygulanan programlı aşıların ücretini çiftçimize yük etmeden belediye olarak karşılamak istiyoruz. Bereketli topraklara sahip bölgemizde hayvancılığı teşvik ederek yerel yönetimlerde yeni bir uygulamayı hayata geçirmek için çalışma başlattık. Artık hayvan başına çiftçiden alınan aşıların ücretini Gülyalı Belediyesi ödeyecek” dedi.

Desteklemenin yapılabilmesi için Gülyalı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Gülyalı Belediyesi arasında protokol imzalanması gerekiyor. Başkan Tepe, protokol için önümüzdeki ay belediye meclisinden yetki talep edecek. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x