“Atma daaa…!”

14 Eylül 2020 Pazartesi 09:58
Bu haber 983 kez okundu

Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personelleri mevsimlik işçilerin konakladığı alanlarda topladıkları çöpleri poşetleyerek insanların doğaya daha saygılı olmaları adına farkındalık oluşturmak amacıyla yeşillik alana Karadeniz şivesi ile ‘ATMA DAAA’ yazdılar.

“Atma daaa…!”

Sponsor Reklamlar

Temizlik işçileri iki günde yaklaşık 200 torba çöp topladılar. Yol kenarlarına, piknik alanlarına ve doğaya çöp atılmasına tepki gösteren personel, içinde çöplerin bulunduğu torbalarla yeşillik alana Karadeniz şivesiyle, ‘Atmayın daaa’ yazıp, üzgün yüz emojisi koyarak, doğaya daha saygılı olmak adına farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi.

 

Yeşili sevelim

Temizlik Personeli Turgay Özyurt, insanların çevreye duyarlı olmasını ve çöplerini doğaya bırakmak yerine çöp kutularına atmaları gerektiğini belirterek, “Herkes yaşadığı çevreye sahip çıkmalı, bu ağaçlar, bu yeşillik, bu dereler hepimizin. Bu çevrede 2 günde 200 torba çöp topladık. Herkesin temizlik kurallarına uygun davranmasını istiyoruz. İnsanlar çöpünü poşetleyip en yakın çöp kovasına atsın. Bu doğa harikası yerleri temiz bırakmalarını istiyoruz. Doğayı kirletmek demek sağlığımızı tehlikeye atmak demek. İnsanlarımız piknik yaptıktan sonra çevresini çok pis bırakıyorlar, ama aynı yere tekrar piknik için geldiklerinde pis görünce rahatsız oluyorlar. Ağaçları sevelim, yeşillik alanlarımızı sevelim, ırmaklarımızı kirletmeyelim, doğaya sahip çıkalım, etrafımızı temiz tutalım” dedi. Haber Merkezi

FOTO GALERİ

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x