AVM alanı ne olacak?

23 Haziran 2020 Salı 09:28
Bu haber 2342 kez okundu

Bir önceki belediye döneminde Durugöl mahallesine yapılması planlanan ve temeli atıldıktan sonra bir türlü yapımı gerçekleşmeyen AVM alanı yağmur sularıyla doldu. Durugöl mahallesi sakinleri ise alanda oluşan sivrisinek ve kokudan rahatsız .

AVM alanı ne olacak?

Sponsor Reklamlar

Bir önceki dönem Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesi yapılarak sözleşmesi imzalanan 175 milyon TL’lik Ordu Park AVM Projesi yapılamadan son buldu.

 

2018 yılının ikinci yarısında, bitirilmesi planlanan AVM temeli atıldıktan sonra türlü sebeplerden dolayı yarım kaldı. Şuan ki belediyenin de alanla ilgili bir çalışma yapıp yapmayacağının belli olmaması dolaysıyla alan geçen süre zarfında adeta bataklığa dönüştü.

 

Sivrisinek ve koku rahatsız ediyor

 

Yağmur sularının alanda birikmesiyle göle dönüşen bölgede çokça sivrisineğin olduğunu belirten bölge halkı, oluşan kötü kokudan da rahatsız.  Koku ve sivrinek yüzünden balkonlarında oturamadıklarını belirten mahalleli alana bir an önce müdahale edilmesini istiyor.

Alanla ilgili mevcut belediyenin bir projesi olup olmadığı bilinmezken, yetkililerden alanın akıbeti ile ilgili açıklama bekleniyor. Ordu Yorum/Celal Demetgül

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x