Bakanlık ifşa etti

15 Ocak 2020 Çarşamba 09:34
Bu haber 546 kez okundu

Tarım ve Orman Bakanlığınca, 2020 yılına ait ilk tağşiş listesi kamuoyu ile paylaşıldı. Paylaşılan listede Ordu’dan da 3 firma girdi.

Bakanlık ifşa etti

Sponsor Reklamlar

Gazlı içecekten, bala, çaydan zeytin yağına, çikolatadan ete kadar taklit, tağşiş veya ilaç etken maddesi tespit edilen toplam 229 firmaya ait 386 parti ürün belirlendi. Bu firmalar arasına Perşembe, Kabataş ve Ünye ilçelerinden birer firma girdi.

Perşembe ilçe merkezinde bir şarküterinin kırmızı etinde kanatlı eti tespit edildi. Ünye ilçe merkezinde faaliyet yürüten restorantın lahmacununda sakatat ve Kabataş’ta faaliyetine devam eden bir firmanın ise tost peynirinde bitkisel yağ tespit edildi.

Firmalar Tarım ve Orman Bakanlığı’nın web sitesinde ifşa edildi.

Cezalar çok daha ağır olacak

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli konu ile alakalı yaptığı açıklamada ise, taklit ve tağşiş suçlarını işleyenlere yönelik yasal düzenlemeyi en kısa sürede Meclise getirme konusunda gayretlerinin sürdüğünü belirterek, "Benim gönlüm hapis cezasını ister. Bu hapis cezası veya ticaretten men olabilir." dedi.

Taklit ve tağşiş yapılan ürün ve bu suçu işleyen firmaların ifşasının devam edeceğini vurgulayan Bakan Pakdemirli, söz konusu listelerin herhangi bir gecikme olmadan kısa aralıklarla açıklanacağını kaydetti. Ordu Yorum/Neşe Altaş

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x