Baş güven tazeledi

13 Mayıs 2019 Pazartesi 09:27
Bu haber 4897 kez okundu

Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası 23.Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen genel kurulda mevcut başkan Bahadır Baş güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

Baş güven tazeledi

Sponsor Reklamlar

Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın 23.Olağan Seçimli Genel Kurulu Ordu Smmm Odası Toplantı Salonunda Yapıldı.

Genel Kurul Toplantısı’na Ordu Chp Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Giresun Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Yurttaş, Ordu Baro Başkanı Av. Haluk Murat Poyraz, Ordu Esnaf Ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Akyürek, Giresun Önceki Dönem Oda Başkanı Muzaffer Ejder, Rize Smmm Oda Sekreteri Davut Bilgin, Rize Smmm Oda Saymanı Mehmet Fatih Kâhya, Rize Smmm Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kulaksız, Chp Ordu İl Başkanı Yusuf Furtun, Chp Ordu Önceki Dönem İl Başkanı Atilla Şahin, Chp Altınordu İlçe Sekreteri Şahin Kalafat, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Erişen, Ordu İnternet Gazeteciler Derneği Başkanı Bahtiyar Kahveci, Ort Tv Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Durmuş Karaağaç, Tüfad Ordu Şube Başkanı Turgut Kır, Asfk İl Temsilcisi Ali Osman Osma katıldı.

Genel Kurul açış konuşmasında Oda Başkanı Bahadır Baş; ‘‘2016 yılı seçimleri sonrasında görevimize şevk ve heyecan ile başladık. Üç yıllık görev içerisinde 79 seminer gerçekleştirmiş, odamızı temsilen 182 kamu kurum ve kuruşları ziyaret etmiş, 389 meslek mensubuna ziyarette bulunulmuştur. Bu faaliyetlerimizde birinci önceliğimiz meslek mensuplarımızı temsil etme kabiliyeti ve meslek mensuplarımızı bir yere taşıyabilmekti. Resmi kurumlar ve kuruluşlar ile işbirliğimiz çok başarılı geçti. Üç yıl içerisinde birlikte çalıştığımız Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Disiplin Kurulu, Haksız Rekabet Kurulu, Etik Kurulu, TESMER Yönetim Kurulu, Üst Birlik Delegeleri ve odamız komisyonunda görev alan başkanlarımıza ve üyelerine teşekkür ediyorum. Hep beraber fikir üretmeye çalıştık.’’dedi.

Mesleğin sorunları ile ilgili konuşan Oda Başkanı Bahadır Baş; ‘‘Bu üç yıl boyunca mesleki anlamda sorunlar yaşadık. Defter beyan uygulamasına başladık. Serbest meslek ve basit usul 2018, işletme defterleri ise 2019 yılına ertelenmişti. Çıkan tebliğlerde yine eksiklikler yer almakta, tebliğde basit usul beyannamesinin son dönem nasıl verileceği henüz belli değildir. Böyle bir düzenleme yapılıyor ve bunun stresini yine biz mali müşavirler çekiyoruz. Bu sene Şubat ayının son 15 gününde beş arkadaşımız rahmetli oldu. Nisan ayının ortasında Samsun TESMER Başkan yardımcımızın emboli attı ve rahmetli oldu. Meslektaşlarımızı sadece bu mesleğin stresi nedeniyle kaybettik. Hepsine huzurlarınızda rahmet diliyorum. Bakın hepimizin sağlığı tehdit altındadır. Hepimiz bu kaosu yaşıyoruz. Poşet beyannamesi ayrı bir kaos olarak karşımıza çıktı. 25 Aralıkta kanun yayınlandı. 15 Şubat son günü idi. Türkiye’nin yarısı beyanname vermedi yarısı verdi. Poşet beyannamesinin son günü 15 Şubat olmasına rağmen Şubat ayı sonunda bir kanun çıkartılarak beyannamelerin verilme süresi süre geçtikten sonra Nisan ayına kadar uzatıldı. Ülke ikiye bölündü. Bir kanun çıkartılıp eski kanunun yürürlülüğü Nisan ayına uzatılabilir mi?  Geriye yürüyen kanunu ilk defa görmüş olduk. Bu stresler bizleri öldürüyor.Panzehirimiz yeni iş imkânları üretmektir. Değer yaratan muhasebeye geçmektir. Müşterilerine beyanname hazırlayan değil, beyannameler ile üretilen bilgileri müşterilerine faydalı bir bilgi haline getiren bir anlayışa geçmemiz lazımdır. Bilirkişilik, konkordato komiserliği, yatırım teşvik danışmanlığı, bağımsız denetim, uzlaştırmacılık gibi yeni iş alanlarına yönelerek hizmet sunumuzu genişletmeliyiz. 3 yıl boyunca Yönetimde eşitlik, Denetimde şeffaflık ve Disiplinde adalet ilkeleri ile hareket ettik. Bundan sonraki üç yıl içerisinde de aynı ilkeye bağlı ve sadık kalarak faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.Yanımızda olamayıp çiçek gönderen, mesaj yoluyla iyi dileklerini ileten herkese teşekkür eder, Genel Kurulumuzun mesleğimize ve meslek camiamıza hayırlı olmasını temenni ederiz.’’dedi.   

 

YÖNETİM KURULU

Bahadır BAŞ

Mehmet Ender SÖNMEZ

Orhan Murat GÜR

Dursun Serdar YILDIRAN

Tuğba KILIÇ

 

 

 

DİSİPLİN KURULU

Murat Başaran SAĞRA

Esra OKTAY

Ayşe VAROL ŞENTÜRK

Saynur TORUNOĞLU

Özgür ANLAYAN

 

 

 

 

DENETLEME KURULU

Hatice ŞAHİN ERGÜL

Hicabi DURAK

Özleyen AKYOL

 

ÜST BİRLİK DELEGELERİ

Bahadır BAŞ

Ertuğrul YÜKSEL

Ercan KIR

Ercan YURTTAŞ

Ali YALÇIN

Sayit GÜLTEPE

Mustafa ÇÖRTÜK

Barış SAYAN

Neşe Erkin Çakar/OrduYorum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x