Başbağlar katliamını unutmuyoruz!
banner66

Başbağlar katliamını unutmuyoruz!

05 Temmuz 2019 Cuma 16:21
Bu haber 402 kez okundu

Eğitim İş Ordu Şube Başkanı Hikmet Pala: “Erzincan'ın Kemaliye ilçesinde 26 yıl önce 33 sivilin teröristlerce katledildiği ve terör örgütü PKK'nın en büyük sivil katliamlarından olan Başbağlar Katliamı’nı unutmuyoruz.”

Başbağlar katliamını unutmuyoruz!

Sponsor Reklamlar

Pala, açıklamasında şunları söyledi: “Başbağlar, 1993 yılının Temmuz ayının ilk haftasında Türkiye'de arka arkaya yaşanan iki katliamdan biri olarak tarihe geçti.  5 Temmuz 1993 günü, yani Sivas katliamından üç gün sonra, Erzincan’ın Başbağlar Köyü’nde korkunç bir katliam yaşandı.  Katliamın üzerinde 26 yıl geçmesine rağmen işlenen insanlık suçunun gerçek katliamcıları halen bulunamamıştır. 

İnsanlık Sivas’ta yakılırken Başbağlar’da kurşuna dizilmiştir. Tarihimize kara bir leke olarak geçen bu iki olayın katilleri ve sorumluları mutlaka yargı önünde hesap vermelidir. Tüm bu gerici ve insanlık düşmanı katliamcılara karşı Atatürk'ü, Cumhuriyeti, devrimlerini ve ilkelerini savunmaya devam edeceğiz. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; Sivas’ı ve Başbağlar’ı aynı acıyla anıyoruz. Ülkemizde bir kez daha böyle acıların yaşanmamasını temenni ediyoruz, Başbağlar'da hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz.” Haber Merkezi

                                                                                

 

 

                      

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder