banner66

“Basın milletin müşterek sesidir”

25 Temmuz 2019 Perşembe 10:28
Bu haber 178 kez okundu

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“Basın milletin müşterek sesidir”

Sponsor Reklamlar

Mesajında; basının, meslek ilkeleri içerisinde kamuoyunun bilgilenmesi için önemli bir rol üstlendiğini ifade eden Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, çok sesli, etkin ve özgür bir medya ortamının varlığının demokrasinin vazgeçilmez bir parçası olduğunu söyledi. Basının halkı doğru bilgilendirmenin yanı sıra milli birlik ve beraberliğin korunmasına da büyük katkı verdiğinin altını çizen Başkan Tören, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“24 Temmuz 1908 tarihi basından sansürün kaldırıldığı tarihtir. Bu tarihte gazeteler ilk kez sansürsüz olarak yayınlanmaya başlamıştır. Günümüzde ise artık basın, çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olmuştur.

Basın milletin müşterek sesidir. Basın kuruluşlarımızın, özgür, tarafsız, objektif bir şekilde görevlerini yerine getirirken, ülke menfaatlerini, kamu düzenini, toplumsal dinamikleri ve mesleğin gerektirdiği ahlaki değerleri göz ardı etmemeleri, sorumlu bir yayıncılık üstlenmeleri de, hiç kuşkusuz büyük önem taşımaktadır. “Basın ne kadar gelişmişse, demokrasiler de o kadar gelişmiştir. Ve basın ne kadar özgürleşebilmişse, toplumlar da o kadar özgürleşebilmiştir. Hiç şüphesiz, ulusal ve yerel medyada görev yapan basın çalışanlarımız, mesleğin zorluklarına rağmen, kamuoyunu bilgilendirmek ve haberdar etmek için ciddi fedakarlıklarla görevlerini ifa etmektedirler.” Haber Merkezi

 

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x