BASINA KAPALI MECLİSTE 55 MİLYONLUK KREDİ!

14 Temmuz 2020 Salı 12:18
Bu haber 1009 kez okundu

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen Büyükşehir Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısında; il geneli yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarında kullanılmak üzere ihtiyaç duyulan asfalt bitümünün tedarikinin sağlanması amacıyla İller Bankası A.Ş.’den 15 milyon TL. kredi kullanılması teklifi ve Belediyenin cari harcamalarında kullanılmak üzere Kamu ve Özel Bankalardan 40 milyon TL. kredi kullanılması teklifleri görüşülerek kabul edildi. Büyükşehir Belediyesi toplamda 55 milyon TL borçlanmış oldu.

BASINA KAPALI MECLİSTE 55 MİLYONLUK KREDİ!

Sponsor Reklamlar

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı yine basına kapalı olarak gerçekleştirildi. Dün gerçekleştirilen Meclis toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler başka bir toplantıda olduğu için son anda katılırken, toplamda 42 gündem maddesi görüşüldü.

Büyükşehir kredi kullanacak!

Meclis gündeminde, dairelerden gelen teklifler arasında yer alan 29. Maddede, Fen İşleri Dairesi Başkanlığının, Ordu Büyükşehir Belediyesince il geneli yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarında kullanılmak üzere ihtiyaç duyulan asfalt bitümünün tedarikinin sağlanması amacıyla İller Bankası A.Ş.’den  15 milyon TL. kredi kullanılması ve bu konudaki her türlü iş ve işlemlerin yürütülmesi için Büyükşehir Belediye Başkanının yetkilendirilmesi talebine ilişkin 03.07.2020 tarihli ve 6412 sayılı teklifi görüşülerek kabul edildi.

30. madde de ise Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının, Belediyenin cari harcamalarında kullanılmak üzere Kamu ve Özel Bankalardan 40 milyon TL. kredi kullanılması ile bu konudaki her türlü iş ve işlemlerin yürütülmesi için Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi talebine ilişkin 06.07.2020 tarihli ve 6439 sayılı teklifi görüşülerek kabul edildi.

Büyükşehir Belediyesi böylece 55 milyon TL kredi kullanarak, borçlanmış oldu. Ekonominin kötü gittiği son zamanlarda belediyenin yaptığı onca gereksiz harcama varken üzerinde bir de bu borçlanmanın Ordu halkına nasıl yansıyacağı ise merak konusu.

 

51 iş makinesi ve 17 araç satın alınacak!

Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının,  OSKİ Genel Müdürlüğünce Ordu içme suyu ve altyapı işlerinde kullanılmak üzere ihtiyaç duyulan 51 adet iş makinesi ve T cetvelinde yer alan 3 adet T-7 Pickup, 2 adet T-9 Panel, 11 adet T-14 Kamyon, 1 adet T-22 Diğer Taşıtlar Yakıt Tankeri olmak üzere toplam 17 adet aracın satın alınması talebine ilişkin 09.07.2020 tarihli ve 6623 sayılı teklifi de görüşülerek kabul edildi. Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x