banner66

Bilgi Ev’leri oluşturulacak

17 Eylül 2019 Salı 10:15
Bu haber 268 kez okundu

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve gelmesi ile birlikte Ordu’da değişim ve dönüşüm tüm hızıyla devam ediyor.

Bilgi Ev’leri oluşturulacak

Sponsor Reklamlar

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları doğrultusunda ilçelerde Eğitim Merkezleri oluşturmak için çalışma başlatıldı. Bu kapsam da Ordu Büyükşehir Belediyesinin koordinasyonunda yapılan ve İlçe Kaymakamlığı, İlçe Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin de içinde bulunduğu çalışma ile belirlenen ilçelerde Bilgi Evi ve Sosyal Tesislerden oluşan Eğitim Merkezleri kurulacak. Kurulacak olan eğitim merkezlerinde ilçelerde yaşayan vatandaşlara bilgi, beceri ve nitelik kazandırılacak.

“Ev ekonomisine katkı sağlanacak”

Ordu Büyükşehir Belediyesinin koordinasyonunda yapılan çalışma kapsamında oluşturulacak olan ilçelerdeki Bilgi Evlerinde bilgi ve becerinin yanı sıra ev ekonomisine katkı sağlamaya yönelik ücretsiz eğitimler verilecek. Ayrıca ORMEK’lerde, mesleki-teknik, sosyal-kültürel, beceri kurslarıyla genel eğitim ihtiyacına cevap verebilecek örgün eğitimi tamamlayıcı eğitim organizasyonları düzenlenecek.Haber Merkezi


 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x