Bir destek de balıkçılara

Bu haber 418 kez okundu

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe’nin talimatıyla hayata geçirilen destek projeleri, Ordu’da ilk ve örnek olmaya devam ediyor. Son olarak balıkçılara destek müjdesi veren Başkan Tepe, ortaya koyduğu birliktelik örneğiyle tüm kesimlerin takdirini toplamaya devam ediyor.

Bir destek de balıkçılara

Sponsor Reklamlar

Salgının başladığı ilk günden bu yana farklı alanlarda ilkleri ortaya koyan belediyemiz, yerel yönetimlerde örnek olmaya devam ediyor. Belediyede kiracı konumunda bulunan esnafların kiralarının ertelenmesi, küçük esnafa olan borçların tamamen kapatılması, sağlık personeline konaklama hizmeti sunulması, dolmuş ve taksicilere akaryakıt desteğinin sağlanması gibi birçok örnek destekleme uygulamasını hayata geçiren belediyemiz, son olarak balıkçı esnafını destekleme kararı aldı.

Balıkçılık ilçenin en önemli geçim kaynağı

Gülyalı Balıkçı Kooperatifi’ne kayıtlı aktif olarak balıkçılık yapan üyelerle birlikte teknelerde işçi olarak çalışan isimlere mutfak alışverişi için destek sağladıklarını belirten Başkan Tepe, “Salgın süresince yaşanan olumsuzlukları birlikte atlatalım istedik. Yasaların bize verdiği izin ölçüsünde ve imkânlarımız dahilinde hemen her hafta ilçemizdeki bir kesimi kapsayacak şekilde dayanışmamızı büyütüyoruz. Bu hafta ilçemizin iki önemli geçim kaynağından birini oluşturan balıkçı esnafımıza destekte bulunuyoruz. İlk günden bu yana söylediğimiz gibi her şeyimizi paylaşıyoruz. Tüm olumsuzlukların üstesinden birlik içerisinde geleceğiz, birlikte başaracağız” dedi. Haber Merkezi


Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x