Bordrolar yakıldı!
banner66

Bordrolar yakıldı!

16 Ekim 2018 Salı 09:17
Bu haber 383 kez okundu

KESK üyeleri Tahıl Pazarı'nda yapılan eylemle son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntıları protesto ederek, bordrolarını yaktı.

Bordrolar yakıldı!

Sponsor Reklamlar

KESK Dönem Sözcüsü Ferit Ceylan, ülke olarak zor bir süreçten geçildiğini belirterek; "Yıllardır uygulanan, ülkeyi enerjiden sanayiye tarımdan gıda ürünlerine kadar her alanda dışa bağımlı hale getiren yeni liberal politikalar sonucu yaşadığımız ekonomik kriz gittikçe derinleşiyor." dedi.

Kriz derinleşiyor!

Ceylan şöyle devam etti: "Siyasi iktidar “kriz miriz yok” diyor.  Ama her gün yaşanan işten çıkarmalar sonucu işsizler ordusu gittikçe büyüyor. Yıllık zamlar bir tarafa son bir ay içersinde yaşadığımız zamlar bile hayat pahalılığının ne kadar arttığını göstermektedir. Örneğin son bir ay içinde bebek mamasının fiyatında yüze 18, domatesin fiyatında yüzde 35,  sivri biberin fiyatında yüzde 32 artış yaşanmıştır. Sadece bu yıl değil, yıllardır yandaş konfederasyonun altına imza attığı satış sözleşmeleri ile sonucunda yaşadığımız kayıpların telafi edilmesini, maaşlarımızda Ocak ayı beklenmeden, hemen şimdi yaşanan gerçek enflasyon temel alınarak artış yapılmasını, elektrik, doğalgaz, akaryakıt, ekmek gibi temel ihtiyaç mallarına yapılan zamların geri alınmasını, zam yapılmamasını, kamu emekçilerinin iş güvencesini ortadan kaldırmayı hedefleyen saldırılara son verilmesini istiyoruz." Ordu Yorum/Neşe Çakar Erkin

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder